ნიკა გვარამია - მიშა სააკაშვილის პოლიტიკურ პატიმართა სიაში არ შეყვანას გამართლება არ აქვს და ვერც ექნება
მიშა სააკაშვილის პოლიტიკურ პატიმართა სიაში არ შეყვანას გამართლება არ აქვს და ვერც ექნება. მძიმე შეცდომა მგონია და იმედი მაქვს, გამოსწორდება, - ამის შესახებ სოციალურ ქსელში "კოალიცია ცვლილებებისთვის" ერთ-ერთი ლიდერი ნიკა გვარამია წერს.
"ჩემგან ძალიან დიდი პატივისცემა საერთაშორისო გამჭვირვალობა საქართველოს და უდიდესი დაფასება მათ ღვაწლს, როგორც ჩვენი სამშობლოს ინტერესების უშიშარი და დაუზარელი მსახურებისთვის, ისე უამრავი მოქალაქისთვის გაწეული დახმარებისთვის, მათ შორის, პირადად ჩემთვისაც. მაგრამ მიშა სააკაშვილის პოლიტიკურ პატიმართა სიაში არ შეყვანას გამართლება არ აქვს და ვერც ექნება. მძიმე შეცდომა მგონია და იმედი მაქვს, გამოსწორდება", - წერს გვარამია.
საქართველოს მესამე პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის განცხადებით, "სრულიად სამარცხვინოდ ქართულმა "საერთაშორისო გამჭვირვალობამ“ ტყვეობის მეხუთე წელს, არ შეიყვანა პოლიტპატიმართა სიაში".

Opposition leader Gvaramia: there is ‘no justification’ for excluding ex-Pres Saakashvili from political prisoners list
One of the leaders of the Coalition for Change, Nika Gvaramia, has said there is “no justification” for excluding former Georgian President Mikheil Saakashvili from the list of political prisoners.
In a post on social media, Gvaramia expressed respect for Transparency International Georgia and praised the organisation for its work in defending Georgia’s interests and assisting citizens. However, he said Saakashvili’s omission from the list was “a serious mistake”.
“There is no justification, nor can there be one, for excluding Saakashvili from the list of political prisoners. I believe it is a serious mistake and hope it will be corrected,” Gvaramia wrote.
Saakashvili also commented on the issue, stating that it was “completely shameful” that Transparency International Georgia had not included him on its list of political prisoners during the fifth year of his imprisonment.