პარტიის ინფორმაციით, გიორგი გახარია მიუნხენის საერთაშორისო კონფერენციაში (MSC) მიიღებს მონაწილეობას
ყოფილი პრემიერ-მინისტრი, პარტია „გახარია საქართველოსთვის“ თავმჯდომარე გიორგი გახარია 13-15 თებერვალს მიუნხენის უსაფრთხოების კონფერენციაში (MSC) მიიღებს მონაწილეობას, სადაც ამერიკის შეერთებული შტატებისა და ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოების უმაღლეს პოლიტიკური თანამდებობის პირებთან გამართავს შეხვედრებს, - ინფორმაციას პარტიის პრესსამსახური ავრცელებს.
"MSC არის მსოფლიოში ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი საერთაშორისო ფორუმი, სადაც წელიწადში ერთხელ იკრიბებიან სახელმწიფოს მეთაურები გლობალური უსაფრთხოებისა და საგარეო პოლიტიკის საკითხებზე.
წელს კონფერენციაში, მსოფლიოს სხვა ლიდერებთან ერთად, მონაწილეობას იღებენ აშშ-ის სახელმწიფო მდივანი მარკო რუბიო, გერმანიის კანცლერი ფრიდრიხ მერცი, დიდი ბრიტანეთის პრემიერ-მინისტრი კირ სტარმერი, საფრანგეთის პრეზიდენტი ემანუელ მაკრონი, პოლონეთის პრემიერ-მინისტრი დონალდ ტუსკი, ევროკომისიის პრეზიდენტი ურსულა ფონ დერ ლაიენი და სხვები", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

Former Prime Minister and chairman of the Gakharia for Georgia party, Giorgi Gakharia, will participate in the Munich Security Conference (MSC) from February 13-15
Former Prime Minister and chairman of the Gakharia for Georgia party, Giorgi Gakharia, will participate in the Munich Security Conference (MSC) from February 13-15, where he is scheduled to meet with senior political leaders from the United States and EU member states, the party’s press office reported.
“The MSC is one of the world’s most important international forums, convening annually to discuss global security and foreign policy issues. This year, alongside other global leaders, participants include US Secretary of State Marco Rubio, German Chancellor Friedrich Merz, UK Prime Minister Keir Starmer, French President Emmanuel Macron, Polish Prime Minister Donald Tusk, European Commission President Ursula von der Leyen, and others,” the statement said.