პუტინი - ე.წ. კოლექტიური დასავლეთის მთელი რუსოფობიური ნაწილი გვებრძვის, ჩვენ კი ვავითარებთ ეკონომიკას, ჩვენი ბიჭები წინ მიიწევენ
კოლექტიური დასავლეთის რუსოფობიური ნაწილი რუსეთს ებრძვის, თუმცა ქვეყანა მაინც წინ მიიწევს და წარმატებებს აღწევს, – ამის შესახებ რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმერ პუტინმა „სახალხო ფრონტის“ ფორუმზე – „ყველაფერი გამარჯვებისთვის!“ სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
„ხშირად სვამენ კითხვას, როგორ ხდება, რომ ე.წ. კოლექტიური დასავლეთის მთელი რუსოფობიური, აგრესიული ნაწილი გვებრძვის, ჩვენ კი ვავითარებთ ეკონომიკას, ვაძლიერებთ ჩვენს ფინანსებს, ვაუმჯობესებთ შეიარაღებულ ძალებს, სამხედრო-სამრეწველო კომპლექსის სფეროში ახალ შედეგებს ვაღწევთ და წინ მივიწევთ. ჩვენი ბიჭები, ჩვენი მებრძოლები წინ მიიწევენ“, – განაცხადა ვლადიმერ პუტინმა.
ამასთან, მისივე თქმით, ეს შედეგები ნაწილობრივ განპირობებულია „სახალხო ფრონტის“ მუშაობით, რომელმაც ქვეყნის 20 მილიონზე მეტი მოქალაქე გააერთიანა.
მისივე თქმით, უკრაინის შეიარაღებული ძალების მოქმედებები რუსეთში ნავთობის პროდუქტებთან დაკავშირებით გარკვეულ პრობლემებს ქმნის, თუმცა ვითარება თანდათან გამოსწორდება.
გარდა ამისა, პუტინმა განაცხადა, რომ მიმდინარეობს მუშაობა ყირიმის ნავთობპროდუქტებით მომარაგების ისეთი სისტემის შექმნაზე, „რომლამდე მიღწევაც მოწინააღმდეგეს ძალიან გაუჭირდება“.
პუტინმა ასევე განაცხადა, რომ რუსეთი უკრაინულ თავდასხმებს „სარკისებური, თუმცა რამდენჯერმე უფრო ძლიერი“ დარტყმებით უპასუხებს.
„ჩვენი პასუხი ყოველთვის სარკისებური იქნება. სადაც არ უნდა ეცადონ რუსეთის ფედერაციის ტერიტორიაზე დარტყმების განხორციელება, ჩვენ სარკისებურად ვუპასუხებთ, თუმცა რამდენჯერმე უფრო ძლიერი დარტყმებით“,- განაცხადა პუტინმა.

Putin acknowledged that Ukrainian attacks were causing problems with supplies of petroleum products in parts of Russia but said the situation would gradually improve
Russian President Vladimir Putin has claimed Russia is continuing to advance militarily and achieve economic gains despite opposition from what he described as the “Russophobic and aggressive” part of the collective West.
Speaking at the All for Victory forum organised by the All-Russia People’s Front this week, Putin said Russia was developing its economy, strengthening its finances and armed forces, and achieving new results in its military-industrial complex.
“Our soldiers, our fighters are moving forward,” Putin said, attributing the country’s performance partly to the work of the All-Russia People’s Front, which he said had brought together more than 20 million people.
Putin acknowledged that Ukrainian attacks were causing problems with supplies of petroleum products in parts of Russia but said the situation would gradually improve.
He said work was under way to create a system for supplying Crimea with petroleum products that would be difficult for Ukraine to reach.
Putin also vowed that Russia would respond to Ukrainian strikes on its territory with attacks that mirrored them but were several times more powerful.
“Wherever they try to strike the territory of the Russian Federation, we will respond in kind, but with strikes several times more powerful,” Putin said.