საჩხერის მუნიციპალიტეტში რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქე თავისუფალია
რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ, საჩხერის მუნიციპალიტეტის სოფელ პერევის მიმდებარედ უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქე გათავისუფლებულია. ამ დროისთვის იგი ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე იმყოფება.
სუსის ინფორმაციით, ცენტრალურმა ხელისუფლებამ უკანონოდ დაკავებული საქართველოს მოქალაქის გათავისუფლების მიზნით, მის ხელთ არსებული ყველა რელევანტური ინსტრუმენტი გამოიყენა, მათ შორის, საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის (EUMM) მიერ მართული "ცხელი ხაზი".
"სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური უწყვეტ რეჟიმში მუშაობას განაგრძობს, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე უკანონო პატიმრობაში მყოფი საქართველოს თითოეული მოქალაქის გასათავისუფლებლად", - აცხადებენ სუსში.

Georgian State Security Service said the individual had been detained near the village of Perevi in Sachkhere municipality, close to the Russian-occupied Tskhinvali (South Ossetia) region
A Georgian citizen who was detained by Russian occupation forces near the village of Perevi in western Georgia has been released and returned to territory controlled by the Georgian central government, the State Security Service said on Monday.
The agency said the individual had been detained near the village of Perevi in Sachkhere municipality, close to the Russian-occupied Tskhinvali (South Ossetia) region.
The Georgian authorities used all available mechanisms to secure the person's release, including the hotline operated by the European Union Monitoring Mission (EUMM) in Georgia, the agency said.