ორდღიანი ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრი არპინე სარგსიანი დელეგაციასთან ერთად, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტს და მომსახურების სააგენტოს ეწვია.
"საპატრულო პოლიციაში ვიზიტისას, დელეგაციის წევრებმა დეპარტამენტის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერეს და ერთიანი მომსახურების ცენტრის მუშაობის სპეციფიკას ადგილზე გაეცნენ.
ვიზიტის ფარგლებში დელეგაციის წევრები, ასევე, იმყოფებოდნენ მომსახურების სააგენტოში, სადაც არსებული სერვისების შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს. სტუმრებს შესაძლებლობა მიეცათ ადგილზე გასცნობოდნენ მართვის მოწმობის მისაღები თეორიული და პრაქტიკული გამოცდის ჩაბარების და სახელმწიფო სანომრე ნიშნის დამზადების პროცესს.
დელეგაციის წევრები დღეს საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სსიპ იუსტიციის სახლშიც იმყოფებოდნენ. სტუმრები მუშაობის პროცესს ადგილზე გაეცნენ და დეტალური ინფორმაცია მიიღეს არსებული სერვისების შესახებ.
სომხეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოფიციალური დელეგაციის ვიზიტი საქართველოში დღეს დასრულდა", - აღნიშნულია შსს-ს ინფორმაციაში.

As part of a two-day official visit to Georgia, the Minister of Internal Affairs of the Republic of Armenia, Arpine Sargsyan, along with an official delegation, visited the Patrol Police Department and the Service Agency of Georgia’s Ministry of Internal Affairs.
During the visit to the Patrol Police Department, the delegation toured the department’s infrastructure and observed the operations of the Unified Service Center.
The Armenian officials also visited the Service Agency, where they received comprehensive information about the services offered. Guests had the opportunity to observe the processes involved in the theoretical and practical driving license examinations, as well as the production of state license plates.
Additionally, the delegation visited the Justice House of Georgia’s Ministry of Justice, where they observed daily operations and received detailed information about the services provided.
The official visit of the Armenian Ministry of Internal Affairs delegation concluded today, according to a statement from Georgia’s Ministry of Internal Affairs.