თავდაცვის მინისტრის მოადგილემ რამშტაინის ფორმატის ონლაინ შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა
თავდაცვის მინისტრის მოადგილემ გრიგოლ გიორგაძემ რამშტაინის ფორმატის ონლაინ შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა. რიგით 30-ე შეხვედრას გაერთიანებული სამეფოს თავდაცვის სახელმწიფო მდივანი ჯონ ჰილი და გერმანიის თავდაცვის მინისტრი ბორის პისტორიუსი ხელმძღვანელობდნენ. სხდომის მონაწილეებს სიტყვით უკრაინის თავდაცვის მინისტრმა დენის შმიგალმა მიმართა.
საერთაშორისო ჯგუფის წევრებმა უკრაინაში მიმდინარე ომის ვითარება მიმოიხილეს.  შეხვედრას ალიანსის წევრი და პარტნიორი ქვეყნების თავდაცვის უწყებების ხელმძღვანელები და უმაღლესი რანგის ოფიციალური პირები დაესწრნენ.
რამშტაინის ფორმატი, ამერიკის შეერთებული შტატების ინიციატივით, 2022 წლის აპრილში ჩამოყალიბდა, 2025 წლის 13 თებერვლიდან კი, მას გაერთიანებული სამეფო, გერმანიასთან ერთად უწევს კოორდინაციას.

Georgia’s Deputy Defence Minister Grigol Giorgadze took part in the latest Ramstein format online meeting, the Ministry of said on Wednesday.
The 30th session was co-chaired by UK Defence Secretary John Healey and German Defence Minister Boris Pistorius, with Ukraine’s Defence Minister Denys Shmyhal addressing participants.
During the meeting, members of the international group reviewed the current situation in Russia’s war against Ukraine. Senior defence officials and ministers from NATO member and partner countries attended the session.
The Ramstein format was established in April 2022 at the initiative of the United States. Since February 13, 2025, coordination of the group has been jointly led by the United Kingdom and Germany.