თურქული სამხედრო თვითმფრინავის კატასტროფის ადგილზე და მის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ბორტზე მყოფი ოცივე პირის ცხედარი ნაპოვნია
საქართველოსა და თურქეთის შესაბამისი სამსახურების მიერ, სამდღიან, უწყვეტ რეჟიმში ჩატარებული სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, სიღნაღის მუნიციპალიტეტში, თურქული სამხედრო თვითმფრინავის კატასტროფის ადგილზე და მის მიმდებარე ტერიტორიაზე, ბორტზე მყოფი ოცივე პირის ცხედარი ნაპოვნია.
"ეკიპაჟის ოცივე  წევრის ცხედარი ნაპოვნია. გუშინ 19 ცხედარი გადავასვენეთ პროზექტურაში. დაახლოებით ნახევარი საათის წინ კი ვიპოვეთ მეოცე ცხედარიც - ადგილზე ექსპერტ-კრიმინალისტები და საგამოძიებო ჯგუფი აგრძელებს მუშაობს.
გამოძიებისთვის მნიშვნელოვანი ყველა ტექნიკური საშუალება და თვითმფრინავის ფრაგმენტები ნანახია და მიმდინარეობს ექსპერტიზა. საგამოძიებო და სამაშველო ღონისძიებებში ჩართული იყო ათასზე მეტი ადამიანი, როგორც ქართული, ასევე, თურქული მხარის წარმომადგენლები.
მინდა, მადლობა გადავუხადო შინაგან საქმეთა სამინისტროს დანაყოფებს, თავდაცვის ძალების წარმომადგენლებსა და თურქულ მხარეს გაწეული საქმიანობისთვის", - განაცხადა შინაგან საქმეთა მინისტრმა გეკა გელაძემ.
თურქულმა  სამხედრო თვითმფრინავმა ავიაკატასტროფა 11 ნოემბერს საქართველოს სახელმწიფო საზღვრიდან დაახლოებით 5 კილომეტრში განიცადა.

Minister Geladze expressed gratitude to Georgian emergency units, the Defence Forces and Turkish partners for their cooperation during the large-scale operation
Authorities in Georgia on Thursday said all 20 bodies had been recovered from the site of a Turkish military plane crash near the country’s southeastern border, following a three-day search operation carried out jointly with Turkish emergency services.
Interior Minister Geka Geladze confirmed that the final body was found on Wednesday, after 19 had been transported to the morgue the previous day. “The remains of all 20 crew members have been located,” he said, adding that forensic teams and investigators continued work at the crash site and surrounding area.
According to the minister, all relevant technical components and fragments of the aircraft had been identified and were now undergoing examination. More than 1,000 personnel from both Georgia and Turkey took part in the rescue and investigative efforts.
Geladze expressed gratitude to Georgian emergency units, the Defence Forces and Turkish partners for their cooperation during the large-scale operation.
The Turkish military aircraft crashed on 11 November, approximately five kilometres from the Georgian state border.