უკრაინამ მოსკოვს არ დაარტყა, თუმცა დრონებით რუსეთის 14 ოლქი დაბომბა
6 სექტემბრის დილით რუსეთის თავდაცვის სამინისტრომ ფაქტობრივად აღიარა, რომ უკრაინა ასრულებს თავის დაპირებას და არ ესხმის თავს მოსკოვს, განსხვავებით რუსეთისგან, რომელიც აგრძელებს კიევზე თავდასხმას.
რუსეთის თავდაცვის სამინისტრომ  უკრაინის ახალი საჰაერო თავდასხმის მოგერიების შედეგების შესახებ ტრადიციული დილის ანგარიში გამოაქვეყნა, რომელიც აჩვენებს, რომ უკრაინას მოსკოვზე ან მოსკოვის ოლქზე არ დაურტყამს, თუმცა უკრაინულმა ძალებმა აგრესორი ქვეყნის სულ მცირე 14 ოლქი დაბომბეს.
ამჯერად დარტყმის ქვეშ აღმოჩნდა ბელგოროდის, ბრიანსკის, ვოლგოგრადის, ვორონეჟის, კალუგის, კურსკის, ლიპეცკის, ორიოლის, როსტოვის, რიაზანის, სარატოვის, ტამბოვის, ტულის ოლქები და კრასნოდარის მხარე.
გარდა ამისა, აფეთქებების ხმა ისმოდა ყირიმში და შავსა და აზოვის ზღვებზე.
რუსეთის თავდაცვის სამინისტრო აცხადებს, რომ უკრაინამ მის ტერიტორიას ასობით დრონით დაარტყა, თუმცა ტრადიციულად ზუსტ რაოდენობას არ ასახელებს. უწყების მტკიცებით, საჰაერო თავდაცვის ძალებმა 258 უკრაინული უპილოტო საფრენი აპარატი ჩაჭრეს და გაანადგურეს.
ამასთან, უკრაინული დრონების თავდასხმის შემდეგ რიაზანში რუსეთის ერთ-ერთი უდიდესი ნავთობგადასამუშავებელი ქარხანა ამ დრომდე იწვის. ხანძრის შესახებ ინფორმაცია რიაზანის ოლქის გუბერნატორმაც დაადასტურა.
4 სექტემბერს უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ განაცხადა, რომ შაბათ-კვირას - აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპის წარმომადგენლების მოსკოვსა და კიევში ვიზიტის დროს - "უკრაინა უზრუნველყოფს რუსეთის საჰაერო სივრცის ნორმალურ ფუნქციონირებას, მომლაპარაკებლების უსაფრთხოდ გადაადგილების მიზნით".
5 სექტემბერს კრემლმა ვლადიმერ პუტინის ბრძანება გაავრცელა, რომ კიევზე სამი დღის განმავლობაში დარტყმები არ განხორციელდებოდა. თუმცა, უკრაინის დედაქალაქში საჰაერო განგაშის სირენები კვლავ ისმოდა.
რუსული თავდასხმის შედეგად კიევის რეგიონში მასშტაბური ხანძარი გაჩნდა, ბუჩას რაიონში ორი ადამიანი დაიღუპა. გარდა ამისა, ოლქის ხუთ რაიონში 28 ობიექტი დაზიანდა.

Ukraine did not target Moscow or the surrounding Moscow region during its latest wave of drone attacks, while strikes were reported across at least 14 Russian regions, according to Russia’s Defence Ministry.
In its regular morning update on September 6, the Russian Defence Ministry reported a large-scale Ukrainian drone attack but listed no attempted strikes on Moscow or the Moscow region. The development comes after Kyiv pledged to avoid disrupting Russian airspace around the capital during diplomatic visits, even as Russian attacks on Kyiv have continued.
According to the ministry, drones targeted the regions of Belgorod, Bryansk, Volgograd, Voronezh, Kaluga, Kursk, Lipetsk, Oryol, Rostov, Ryazan, Saratov, Tambov and Tula, as well as Krasnodar Krai.
Explosions were also reported in Russian-occupied Crimea and over the Black Sea and the Sea of Azov.
Russia’s Defence Ministry said its air defences intercepted and destroyed 258 Ukrainian drones. It did not provide a total figure for the number of drones it said were involved in the attacks.
Meanwhile, a fire continued to burn at one of Russia’s largest oil refineries in Ryazan following a Ukrainian drone attack. The governor of the Ryazan region also confirmed that a fire had broken out.
On September 4, Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy said that over the weekend, during visits by representatives of US President Donald Trump to Moscow and Kyiv, “Ukraine will ensure the normal functioning of Russian airspace to allow negotiators to travel safely.”
On September 5, the Kremlin announced that Vladimir Putin had ordered a three-day halt to strikes on Kyiv. Despite the announcement, air raid sirens continued to sound in the Ukrainian capital.
Russian attacks also caused a major fire in the Kyiv region, where two people were killed in the Bucha district. A total of 28 sites were damaged across five districts of the region.