უკრაინის თავდაცვის ძალებმა რუსეთში Wildberry-ის ერთ-ერთ უდიდეს საწყობს დაარტყა
უკრაინულმა FP-1 დრონებმა ვლადიმირის ოლქში Wildberry-ის დიდ ლოგისტიკურ ცენტრს დაარტყეს. ობიექტი კომპანიის ერთ-ერთი უდიდესი ცენტრია ცენტრალურ რუსეთში.
თავდასხმა როგორც Wildberry-მა, ასევე ვლადიმირის ოლქის გუბერნატორმა ალექსანდრე ავდეევმა დაადასტურეს. მისი თქმით, დარტყმამ ობიექტის დაზიანება და ხანძარი გამოიწვია, რის გამოც ხალხი ევაკუირებული იქნა.
საუბარია Wildberry-ის ერთ-ერთ უდიდეს ლოგისტიკურ კომპლექსზე ცენტრალურ რუსეთში. სრული ექსპლუატაციაში გაშვებისას მისი ფართობი დაახლოებით 175,000 კვადრატული მეტრი იყო. საწყობის დაგეგმილი ტევადობა 120 მილიონ ერთეულ საქონელს აჭარბებდა.
ძირითადი ლოგისტიკური ჰაბების განადგურება რუსეთზე დამატებით ეკონომიკურ ზეწოლას ახდენს. ასეთი თავდასხმები არღვევს მიწოდების ჯაჭვებს, ზრდის ინფრასტრუქტურის აღდგენის ხარჯებს და გავლენას ახდენს რუსეთის ელექტრონული კომერციის ბაზარზე ერთ-ერთი უდიდესი მოთამაშის ოპერაციებზე.

Ukrainian FP-1 drones struck a major Wildberries logistics centre in Russia's Vladimir region, causing damage and a fire at one of the company's largest distribution hubs in central Russia, Russian authorities and the retailer said.
The attack was confirmed by both Wildberries and Vladimir Region Governor Alexander Avdeyev. According to the governor, the strike damaged the facility and sparked a fire, prompting the evacuation of workers. Russian officials also reported minor injuries.
The logistics complex is one of Wildberries' largest facilities in central Russia. Once fully operational, it covered around 175,000 square metres and was designed to store more than 120 million items, making it a key hub in the company's nationwide distribution network.