ვიოლა ფონ კრამონი - მედიის თავისუფლება აღარ არსებობს, აქტივისტები და ჟურნალისტები მუდმივი ზეწოლის ქვეშ არიან, პოლიტიკური ოპოზიცია კი ციხეშია
მედიის თავისუფლება აღარ არსებობს, აქტივისტები და ჟურნალისტები მუდმივი ზეწოლის ქვეშ არიან, პოლიტიკური ოპოზიცია კი ციხეშია, - ამის შესახებ ყოფილი ევროპარლამენტარი ვიოლა ფონ კრამონი სოციალურ ქსელში წერს.
მისივე თქმით, საქართველოს ხელისუფლება დღითი დღე უარეს ნაბიჯებს დგამს.
“როდესაც საქართველოს მთავრობის შესახებ ახალ ამბებს ვეცნობი, ვფიქრობ, რომ საქმე ამაზე უარესად ვეღარ წავა, მაგრამ ხელისუფლება საპირისპიროს ამტკიცებს. მედიის თავისუფლება აღარ არსებობს, აქტივისტები და ჟურნალისტები მუდმივი ზეწოლის ქვეშ არიან, პოლიტიკური ოპოზიცია კი ციხეშია“, - წერს ვიოლა ფონ კრამონი.
"ფორმულას" ტელეწამყვანი ვახო სანაია საკუთარ საცხოვრებელ სახლთან დააკავეს. მას დღევანდელ სასამართლო სხდომაზე  პარლამენტის თავმჯდომარის შალვა პაპუაშვილისა და დეპუტატ ვლადიმერ ბოჟაძის შესახებ სოციალურ ქსელში დაწერილი პოსტის გამო, 14-დღიანი ადმინისტრაციული პატიმრობა მოსამართლე ზვიად ცეკვავამ შეუფარდა. ვახო სანაია სხდომას არ დასწრებია.

"Whenever I read news about the Georgian government, I think it cannot get any worse, but the authorities prove the opposite", von Cramon said
Former European Parliament member Viola von Cramon has criticised the Georgian authorities following the detention of Formula TV presenter Vakho Sanaia, saying media freedom in the country "no longer exists" and that journalists and activists face constant pressure.
In a post on social media on Wednesday, von Cramon said Georgia's government continued to take increasingly troubling steps.
"Whenever I read news about the Georgian government, I think it cannot get any worse, but the authorities prove the opposite," she wrote. "Media freedom no longer exists, activists and journalists are under constant pressure, and the political opposition is in prison."