აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს  ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ბრალდებით, 1993 წელს დაბადებული ლ.კ. ბათუმში დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა ბრალდებულის პირადი ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით 44 შეკვრად დაფასოებული, 124 გრამი ნარკოტიკული ნივთიერება „ალფა-პვპ".
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მესამე ნაწილის და 260-ე ტერცია მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

One arrested in Georgia’s Black Sea city of Batumi after police seize large quantity of narcotics
Officers of the Adjara Main Division of the Central Criminal Police Department of Georgia’s Ministry of Internal Affairs, have detained a 1993-born individual in the country’s Black Sea resort city of Batumi on charges of illegal purchase, possession and sale of a particularly large amount of narcotic substances, the Ministry reported on Saturday.
The body added during a personal search, law enforcement officers seized 124 grams of the narcotic drug Alpha-PVP, divided into 44 packages and prepared for sale.