ადვოკატი - კობა ფარტენაძე ზესტაფონის იზოლატორშია, ვარკვევთ, რა საფუძვლით და მოტივით იქნა ჟურნალისტი ადმინისტრაციული წესით დაკავებული
454
ადვოკატის ინფორმაციით, აჭარის ტელევიზიის ჟურნალისტი კობა ფარტენაძე დაკავებულია.
"დაკავებულია აჭარის ტელევიზიის ჟურნალისტი კობა ფარტენაძე. მისი დაკავება მოხდა ბათუმის საქალაქო სამმართველოს პოლიციის მე-2 განყოფილებაში. ამ დროისათვის ვარკვევთ, თუ რა საფუძვლით და მოტივით იქნა ადმინისტრაციული წესით დაკავებული კობა ფარტენაძე.
ამჟამად ის მოთავსებულია ზესტაფონის წინასწარი დაკავების იზოლატორში.
საზოგადოებას უახლოეს პერიოდში ვაცნობებთ საქმეზე მიღებულ გადაწყვეტილებასა და მისი მიმდინარეობის შესახებ“, - წერს ადვოკატი სოციალურ ქსელში.
კობა ფარტენაძეს ერთ კვირაში ორჯერ დაესხნენ თავს. ერთ-ერთი თავდასხმის ბრალდებით დაკავებული პირები სასამართლომ 7-7 ათასი ლარის გირაოს სანაცვლოდ გაათავისუფლა.

Adjara TV journalist Koba Partenadze has been detained on administrative grounds, his lawyer said on Monday.
The lawyer noted Partenadze was detained at the second police station of the Batumi City Division and is currently being held at the temporary detention facility in Zestaponi.
"We are currently establishing the grounds and motives for Koba Partenadze's administrative detention," the lawyer wrote on social media, adding that further information about the case would be provided shortly.
Partenadze was reportedly attacked twice within one week. People arrested in connection with one of the attacks were later released by a court on 7,000 lari bail each.