ახალშობილის განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ბრალდებულ დედას 4-წლიანი პატიმრობა მიესაჯა
პროკურატურის ინფორმაციით, ბათუმის საქალაქო სასამართლომ სრულად გაიზიარა პროკურატურის მიერ წარდგენილი მტკიცებულებები და დედის მიერ ახალშობილის განზრახ მკვლელობის ფაქტზე ბრალდებული დამნაშავედ ცნო.
"სასამართლო პროცესზე გამოკვლეული მტკიცებულებებით დადგინდა, რომ 22 თებერვალს, ბათუმის ერთ-ერთი კლინიკის საპირფარეშოში, ამავე კლინიკის სანიტარმა იმშობიარა, რის შემდეგაც, ახალშობილის მოკვლის განზრახვით, მას სხეულის სხვადასხვა არეში სიცოცხლისთვის სახიფათო დაზიანებები მიაყენა და სამედიცინო ნარჩენებისთვის განკუთვნილ პოლიეთილენის პარკში მოათავსა.
ახალშობილს, რომელიც სიცოცხლისთვის სახიფათო მდგომარეობაში იმყოფებოდა, კლინიკის სამედიცინო პერსონალმა გადაუდებელი და კომპლექსური სამედიცინო დახმარება გაუწია, თუმცა მიღებული დაზიანებების სიმძიმის გამო, იგი 27 მარტს, კლინიკის რეანიმაციულ განყოფილებაში გარდაიცვალა.
ბათუმის საქალაქო სასამართლომ ბრალდებული საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 112-ე მუხლით (დედის მიერ ახალშობილის განზრახ მკვლელობა მშობიარობის შემდეგ უმალვე) წარდგენილ ბრალდებაში დამნაშავედ ცნო და სასჯელის სახედ და ზომად თავისუფლების 4 წლით აღკვეთა განუსაზღვრა", - აცხადებენ პროკურატურაში.

Batumi court sentences woman to four years for killing newborn after childbirth
The defendant, who worked as a hospital cleaner, gave birth in a restroom at a Batumi clinic on 22 February
A court in the western Georgian city of Batumi has sentenced a woman to four years in prison after finding her guilty of intentionally killing her newborn child immediately after giving birth, the Prosecutor's Office said on Thursday.
According to prosecutors, the defendant, who worked as a hospital cleaner, gave birth in a restroom at a Batumi clinic on 22 February.
The prosecution said she then intentionally inflicted life-threatening injuries on the newborn and placed the infant in a plastic bag intended for medical waste.
The baby was discovered by medical staff and received emergency and intensive medical treatment but died in the clinic's intensive care unit on 27 March as a result of the injuries, according to the Prosecutor's Office.