ანა წითლიძე - იმისთვის, რომ პარტია გახდეს კიდევ უფრო მეტად სახალხო, შემოგვაქვს დამატებითი მექანიზმი
იმისთვის, რომ პარტია გახდეს კიდევ უფრო მეტად სახალხო, შემოგვაქვს დამატებითი მექანიზმი, რაც გულისხმობს პარტიის წევრების უშუალო მონაწილეობას გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში ნებისმიერ მნიშვნელოვან საკითხზე, - ამის შესახებ "ნაციონალური მოძრაობის" ერთ-ერთმა ლიდერმა ანა წითლიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, მეორე კომპონენტი უკავშირდება პარტიის ფინანსურ დამოუკიდებლობას, აღნიშნულისთვის კი შეიქმნა პარტიის დონაცია.
"ჩვენ კიდევ დამატებით, იმისთვის, რომ პარტია გახდეს კიდევ უფრო მეტად სახალხო, შემოგვაქვს დამატებითი მექანიზმი, რაც გულისხმობს პარტიის წევრების უშუალო მონაწილეობას გადაწყვეტილებების მიღების პროცესში ნებისმიერ მნიშვნელოვან საკითხზე, რაც არ უნდა იყოს პარტიაში, უნდა მიიღებოდეს ფართო ჩართულობით.
მეორე კომპონენტი უკავშირდებოდა პარტიის ფინანსურ დამოუკიდებლობას, რომელიც არის უმნიშვნელოვანესი.
ჩვენ დავიწყეთ ეს პროცესი, როგორც უკვე ვთქვი, "ნაციონალური მოძრაობის" ათასობით მხარდამჭერია, რომელმაც დონაცია გააკეთა "ნაციონალური მოძრაობისთვის" და იმ იდეისთვის, რასაც ემსახურება ეს პარტია და მე მინდა, განსაკუთრებით გამოვყო ჩვენი ემიგრაცია და ის ადამიანები, რომლებიც "ნაციონალური მოძრაობისთვის" რიცხავენ 5, 10 და 20 ლარს", - განაცხადა ანა წითლიძემ.

UNM opposition party to give members greater role in decision-making
Georgia's opposition United National Movement (UNM) plans to introduce a mechanism allowing party members to participate directly in decision-making on major issues, while seeking to strengthen the party's financial independence through public donations, senior party member Anna Tsitlidze said on Tuesday.
Tsitlidze noted the new mechanism was designed to make the party "more of a people's party" by ensuring that important decisions were made with broad participation from its membership.
She also said the party was placing greater emphasis on financial independence through donations from supporters.
According to Tsitlidze, thousands of UNM supporters have already contributed to the party, highlighting donations from members of the Georgian diaspora, many of whom contribute 5, 10 or 20 lari to support the party and its goals.