ავიაკომპანია Wizz Air-მა ვენეცია-ქუთაისი-ვენეციის მიმართულებით რეგულარული ფრენების შესრულების ნებართვა მიიღო
სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ ავიაკომპანია Wizz Air-ს ახალი მიმართულებით რეგულარული რეისების შესრულებისათვის აუცილებელი ნებართვა 7 ოქტომბერს მიანიჭა. შედეგად, საქართველო იტალიის ქალაქ ვენეციას საჰაერო გზით დაუკავშირდება.
ვენეცია-ქუთაისი-ვენეციის საჰაერო ხაზზე ავიაკომპანია ფრენებს ზამთრის სანავიგაციო სეზონიდან შეასრულებს.
სააგენტოში წარდგენილი განაცხადის შესაბამისად, Wizz Air ვენეციიდან ქუთაისის მიმართულებით ოპერირებას მიმდინარე წლის 2 დეკემბრიდან, კვირაში ორი სიხშირით, ყოველ სამშაბათსა და შაბათს განახორციელებს.
დღეის მდგომარეობით, დაბალბიუჯეტური ავიაკომპანია Wizz Air საქართველოდან 23 მიმართულებით, კვირაში დაახლოებით 72 სიხშირით ოპერირებს. მიმდინარე წლის 9 თვის მდგომარეობით, ავიაკომპანიამ 1 075 585 მგზავრი გადაიყვანა და ამ მონაცემებით საავიაციო ბაზრის ლიდერია.

Wizz Air granted permit to launch flights between Kutaisi and Venice
As of today, the low-cost carrier Wizz Air operates from Georgia to 23 destinations, with approximately 72 weekly frequencies
The Civil Aviation Agency of Georgia granted Wizz Air an operating permit on October 7 to commence regular flights on a new route connecting Georgia with Venice, Italy.
The airline’s application submitted to the Agency said Wizz Air will begin operations on the Venice-Kutaisi-Venice route starting December 2, 2025, as part of the upcoming winter navigation season. Flights will be operated twice weekly, on Tuesdays and Saturdays.
As of today, the low-cost carrier Wizz Air operates from Georgia to 23 destinations, with approximately 72 weekly frequencies. During the first nine months of 2025, the airline transported 1,075,585 passengers, maintaining its position as the market leader in Georgia’s aviation sector.