დავით მათიკაშვილი - "დიფ სთეითის“ ხელში ჰელსინკის კომისია არის გადაქცეული იმ მექანიზმად, რომ ქვეყნის დემოკრატიაზე მოხდეს თავდასხმა
769
საპროცედურო საკითხთა და წესების საპარლამენტო კომიტეტის თავმჯდომარე დავით მათიკაშვილი „დროას“ ლიდერის ელენე ხოშტარიას განაჩენთან დაკავშირებით ჰელსინკის კომისიის განცხადებას ეხმაურება.
„დიფ სთეითის“ ხელში ჰელსინკის კომისია არის გადაქცეული იმ მექანიზმად, რომ ქვეყნის დემოკრატიაზე მოხდეს თავდასხმა, რაც ელენე ხოშტარიასთან მიმართებით აშკარად ჩანს. არაერთ სამართალდარღვევაშია მხილებული ადამიანი, თავად ნაღიარები აქვს და ჰელსინკის კომისიიდან მოდის გზავნილი, რომელიც ასიმეტრიულადაა აცდენილი რეალობას. ეს კიდევ ერთი ფაქტია საქართველოს შიდა საქმეებში ჩარევის მცდელობის“, - განაცხადა მათიკაშვილმა.

Matikashvili claimed that the Helsinki Commission, under the influence of the US Department of State, had become a mechanism to attack a country’s democracy
Davit Matikashvili, Chair of the Parliamentary Committee on Procedural Issues and Rules, has responded to a statement by the Helsinki Commission regarding the verdict against Elene Khoshtaria, leader of the Droa party.
Matikashvili claimed that the Helsinki Commission, under the influence of the US Department of State, had become a mechanism to attack a country’s democracy.
“In the case of Elene Khoshtaria, it is clear. The individual has been found guilty of multiple legal violations and has acknowledged them herself. Yet the message coming from the Helsinki Commission is asymmetrically detached from reality. This is another example of an attempt to interfere in Georgia’s internal affairs.”