საქართველოში აკრედიტებული ნატო-ს წევრი ქვეყნების სამხედრო ატაშეები თავდაცვის ძალებში მიმდინარე რეფორმებს გაეცნენ
თავდაცვის ატაშეების ასოციაციის ყოველწლიური გეგმის ფარგლებში, საქართველოში აკრედიტებული ნატოს წევრი ქვეყნების სამხედრო ატაშეები თავდაცვის უწყების ნატოს სტანდარტებით ტრანსფორმაციის პროცესსა და სამომავლო გეგმებს ეცნობიან.
დიპლომატებს თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლაში (DIBS) საქართველოს თავდაცვის ძალების მეთაურის მოადგილემ, ბრიგადის გენერალმა ირაკლი ჭიჭინაძემ უმასპინძლა. მან მოწვეულ სტუმრებს თავდაცვის სფეროში მჭიდრო და ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.
შეხვედრაზე ნატოს წევრი ქვეყნების სამხედრო ატაშეებს მიმდინარე წლის განმავლობაში ქვეყნის თავდაცვისუნარიანობის გაძლიერებისა და განმტკიცების მიზნით განხორციელებული პროექტები და რეფორმები გააცნეს. თავდაცვის უწყების წარმომადგენლებმა მოწვეულ სტუმრებს მომავალი წლის განმავლობაში დაგეგმილ ღონისძიებებზეც მიაწოდეს ინფორმაცია.
საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო სამხედრო ატაშეებთან მჭიდროდ თანამშრომლობს. მსგავსი სახის შეხვედრები სისტემის გამჭვირვალობის მაღალი ხარისხის დამადასტურებელია.

Zelensky explained what Ukraine's participation in the G20 summit depends on
Ukraine's participation in the G20 summit will depend on the security situation and the composition of the summit participants. President Volodymyr Zelensky said this at a briefing with Indonesian President Joko Widodo in Kyiv, UP writes.
Zelensky said that the assistance of Indonesia, which now chairs the G20 and will host the summit in November, is very important to restore peace.
"I am grateful to you, Mr. President, for the invitation to personally participate in the summit. Of course, I accept this invitation. Ukraine's participation will depend on the security situation in Ukraine and the composition of the summit," Zelensky said.
Earlier it was reported that some countries may refuse to participate in the summit if Putin attends. Ukrainian President Volodymyr Zelensky was also invited to the summit.