დიდი ოდენობით ყალბი აქციზური მარკების გასაღების ფაქტზე თურქეთის ორი მოქალაქე დააკავეს
ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ყალბი აქციზური მარკების გასაღების ფაქტზე, თურქეთის ორი მოქალაქე დააკავეს.
"გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა, მატერიალური სარგებლის უკანონო მიღების მიზნით, 1 000 აშშ დოლარის გადახდის სანაცვლოდ, გაასაღეს 2 000 ერთეული ქართული ყალბი აქციზური მარკა. საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ყალბი აქციზური მარკები სრულად იქნა ამოღებული.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის მე-200 პრიმა მუხლის მე-2 ნაწილით მიმდინარეობს, რაც სასჯელის სახით თავისუფლების 4-დან 6 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს", - აცხადებენ საგამოძიებო სამსახურში.

Two Turkish nationals arrested in Georgia for selling fake excise stamps
Georgia’s Investigation Service under the Ministry of Finance has detained two Turkish citizens accused of selling a large quantity of counterfeit Georgian excise stamps.
According to the agency, the arrests followed a series of operational and investigative actions. The suspects allegedly sold 2,000 counterfeit excise stamps for a payment of 1,000 US dollars, with the intent of obtaining illegal financial gain.
Authorities confirmed that all of the fake excise stamps have been seized as evidence.
The investigation is being conducted under Article 200¹, Part 2 of Georgia’s Criminal Code, which prescribes a prison sentence ranging from four to six years for the illegal sale of counterfeit excise marks.