განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების და ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონოდ შემოტანის ფაქტებზე უცხო ქვეყნის 4 მოქალაქე დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის აჭარის მთავარი სამმართველოსა და ფინანსთა სამინისტროს შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების, ასევე, ფსიქოტროპული ნივთიერების უკანონო შეძენა-შენახვისა და საქართველოში შემოტანის ბრალდებით, თურქეთის ერთი და ისრაელის სამი მოქალაქე სხვადასხვა დროს დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, სამართალდამცველებმა, ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტში და მიმდებარე ტერიტორიაზე, ბრალდებულების პირადი და ხელბარგის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სხვადასხვა სახის დიდი და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის „მდმა“, „მარიხუანა“ "ტეტრაჰიდროკანაბინოლი“. ნივთმტკიცებად ამოღებულია ასევე, დიდი ოდენობით ფსიქოტროპული ნივთიერება "პრეგაბალინი“.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 261-ე, 262-ე და 263-ე მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.

Four foreign nationals arrested in Georgia over alleged import of large quantities of drugs and psychotropic substances
Georgian law enforcement officers have arrested four foreign nationals on charges of illegally importing, purchasing and possessing large and especially large quantities of narcotic drugs and psychotropic substances, the Ministry of Internal Affairs said on Sunday.
The body added the suspects include one Turkish citizen and three Israeli citizens, who were arrested in separate operations by officers of the Central Criminal Police Department's Adjara Main Division and the Revenue Service's Customs Department.
Police said searches of the suspects and their carry-on luggage at Batumi International Airport and nearby areas led to the seizure of large and especially large quantities of various drugs, including MDMA, marijuana, and tetrahydrocannabinol (THC). Officers also confiscated a large quantity of the psychotropic substance pregabalin.