გარდაბანში მეუღლის მკვლელობის ბრალდებით დაკავებულს 20 წლამდე ან უვადო პატიმრობა ემუქრება
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ოჯახის წევრის მიმართ ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით - 1988 წელს დაბადებული ფ.ა. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა გარდაბნის მუნიციპალიტეტში ცივი იარაღის გამოყენებით მრავლობითი ჭრილობა მიაყენა მეუღლეს - 2000 წელს დაბადებული მ.გ.-ს, რომელიც მიღებული დაზიანებებით შემთხვევის ადგილზე გარდაიცვალა.
ბრალდებული პოლიციაში თავად გამოცხადდა და ჩადენილი დანაშაული აღიარა.
სამართალდამცველებმა ფ.ა. ბრალდებულის სახით დააკავეს. დანაშაულის ჩადენის  იარაღი - დანა ნივთმტკიცებადაა ამოღებული.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 11 პრიმა 109-ე მუხლის "კ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.

Man arrested in Kvemo Kartli, Georgia for murder of wife
The Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs has arrested a 1988-born man, P.A., on suspicion of intentionally killing a family member.
The Ministry said on Friday investigation determined that the suspect inflicted multiple stab wounds on his wife, M.G., born in 2000, in Gardabani Municipality. The victim died at the scene from the sustained injuries.
The suspect voluntarily appeared at the police station and admitted to committing the crime. The weapon used, a knife, has been seized as evidence.