გეკა გელაძემ სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტს სწრაფი რეაგირების ტაქტიკური სატრანსპორტო საშუალებები გადასცა
სუსის ინფორმაციით, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური აგრძელებს დანაყოფების მატერიალურ-ტექნიკური შესაძლებლობების გაძლიერებას და თანამედროვე აღჭურვილობით უზრუნველყოფას.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსმა გეკა გელაძემ სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტს მრავალფუნქციური, სპეცდანიშნულების და სწრაფი რეაგირების ტაქტიკური სატრანსპორტო საშუალებები გადასცა და განაცხადა, რომ თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი ახალი სატრანსპორტო საშუალებები ხელს
შეუწყობს დეპარტამენტის საქმიანობისა და შესაძლებლობების გაძლიერებას.
გეკა გელაძის თქმით, წლის ბოლომდე სპეციალური ოპერაციების დეპარტამენტს დამატებით კიდევ რამდენიმე ათეული ჯავშანმანქანა, მაღალი გამავლობის და ოპერატიულ-ტაქტიკური სატრანსპორტო საშუალებები გადაეცემა.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური ეტაპობრივად განახორციელებს სხვადასხვა დანაყოფის ადამიანური რესურსის, სათანადო ინფრასტრუქტურის, მატერიალურ-ტექნიკური ბაზისა და ტექნოლოგიური შესაძლებლობების

GSSS chair Geka Geladze, handed over multifunctional, special-purpose and rapid-response tactical vehicles to the department
Georgia's State Security Service of Georgia has provided new tactical and special-purpose vehicles to its Special Operations Department.
GSSS chair Geka Geladze, handed over multifunctional, special-purpose and rapid-response tactical vehicles to the department.
Geladze said the new vehicles, which meet modern standards, would strengthen the department's operations and capabilities.
He added that the Special Operations Department would receive several dozen additional armoured vehicles, off-road vehicles and operational-tactical vehicles by the end of the year.
The State Security Service said it would continue gradually improving the human resources, infrastructure, equipment and technological capabilities of its various units.