გია ჯაფარიძე - "ქართული ოცნება" სავარაუდოდ, თვითონ აპირებს აფხაზეთისა და ცხინვალის დამოუკიდებელ სახელმწიფოებად აღიარებას
"ქართული ოცნება" სავარაუდოდ, თვითონ აპირებს აფხაზეთისა და ცხინვალის დამოუკიდებელ სახელმწიფოებად აღიარებას, - ამის შესახებ ოპოზიციონერმა პოლიტიკოსმა გია ჯაფარიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, ამაზე მიუთითებს ბოდიშის კამპანია და შემდგომი განცხადებები.
"მადუროს რეჟიმი იყო "ქართული ოცნების" მოკავშირე. "ქართული ოცნების" ინტერესებში არ შედის, რომ რომელიმე ქვეყანას უკან წააღებინოს აფხაზეთის ან ცხინვალის რეგიონის დამოუკიდებელ სახელმწიფო ერთეულებად აღიარება.
ის ბოდიშის კამპანია, რომელიც წინასაარჩევნო პერიოდში დაიწყეს და შემდეგი განცხადებები მიუთითებს მხოლოდ იმაზე, რომ "ქართული ოცნება", სავარაუდოდ, თვითონ აპირებს აფხაზეთისა და ცხინვალის დამოუკიდებელ სახელმწიფოებად აღიარებას",  - განაცხადა გია ჯაფარიძემ.

Opposition member: Georgian Dream may recognize Abkhazia and Tskhinvali as independent states
Japaridze pointed to the government’s recent apology campaign and subsequent statements as indications of this direction
Opposition figure Gia Japaridze has accused the ruling Georgian Dream party of potentially preparing to recognize Russian-occupied Abkhazia and Tskhinvali regions as independent countries.
Japaridze pointed to the government’s recent apology campaign and subsequent statements as indications of this direction.
He argued that the Maduro regime in Venezuela had been an ally of Georgian Dream and that the party has no interest in reversing international recognition of Abkhazia or Tskhinvali as independent entities.
“The apology campaign launched during the pre-election period, along with follow-up statements, suggests that Georgian Dream is likely planning to recognize Abkhazia and Tskhinvali as independent states,” Japaridze said.