გიორგი ბადრიძე - დღეს ესენი არიან კლასიფიცირებული, როგორც ქართულენოვანი რუსული მედია
"იმედი" და "პოს ტვ" დასანქცირდნენ არა როგორც ორი ქართული ტელევიზია, არამედ, როგორც რუსული მხარის წარმომადგენლები. დღეს ესენი არიან კლასიფიცირებული, როგორც ქართულენოვანი რუსული მედია, - ამის შესახებ დიპლომატმა გიორგი ბადრიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, ადამიანები, რომლებიც ახლა ამბობენ, რომ არანაირი ძალა არ აქვს სანქციებს, ცოტა ხნის წინ ამტკიცებდნენ, რომ სანქციები არ იქნებოდა.
"ადამიანები, რომლებიც ახლა ამბობენ, რომ არანაირი ძალა არ აქვს სანქციებს, ცოტა ხნის წინ ამტკიცებდნენ, რომ სანქციები არ იქნება.
ბრიტანულს და ამერიკულ სანქციებს მსოფლიო ბიზნეს და ფინანსურ საქმეში ყველაზე დიდი ეფექტი აქვს. ნებისმიერი ორგანიზაციისთვის, რომელსაც რაიმე სახით აქვს შეხება გაერთიანებულ სამეფოსთან და მის ფინანსურ სექტორთან, პრობლემა შეექმნება რეკლამის მიტანის შემთხვევაში, ან ავიღოთ ბანკები.
"იმედი" და "პოს ტვ" დასანქცირდნენ არა როგორც ორი ქართული ტელევიზია, არამედ, როგორც რუსული მხარის წარმომადგენლები. დღეს ესენი არიან კლასიფიცირებული, როგორც ქართულენოვანი რუსული მედია", - განაცხადა გიორგი ბადრიძემ.

Badridze also stressed the real-world impact of British and American sanctions
Diplomat Giorgi Badridze on Wednesday clarified that recent UK sanctions affecting Georgian broadcasters Imedi and POSTV were not imposed because they were Georgian media outlets, but because they were considered representatives of Russian interests.
Speaking to journalists, Badridze said the outlets were now classified as Russian-language media operating in Georgia.
“Imedi and Post TV were sanctioned not as two Georgian television stations, but as representatives of the Russian side. Today they are classified as Russian-language media operating in Georgian,” he said.
Badridze also stressed the real-world impact of British and American sanctions.
“Those who now claim sanctions have no effect previously insisted that sanctions would not happen. British and American measures carry the greatest weight in global business and finance. Any organization connected to the UK or its financial sector will face problems, whether in advertising or banking,” he added.