"ქართული ოცნების" დეპუტატი გიორგი ჩაკვეტაძე "ატლანტიკური საბჭოს“ მიერ გამოქვეყნებულ თავისუფლებისა და კეთილდღეობის ინდექსს, რომლის მიხედვითაც, საქართველო, კეთილდღეობის 2012 წლის შემდგომი 13-წლიანი პროგრესით, მსოფლიოში პირველ ადგილზეა, სოციალურ ქსელში ეხმაურება.
ჩაკვეტაძის განცხადებით, 2012 წლის შემდეგ, საქართველოში უწყვეტი მშვიდობა დამკვიდრდა, განმტკიცდა სუვერენიტეტი და "ქართული ოცნების" ხელისუფლებამ შეძლო კეთილდღეობის მსოფლიო რეიტინგში, ქვეყანას ისტორიული მაქსიმუმი დაეფიქსირებინა.
"საქართველოს ათასწლოვანი ისტორიის განმავლობაში, ჩვენმა სამშობლომ არაერთი ქარტეხილი გამოიარა.
პირველი რესპუბლიკის გამოცხადებისა და დამოუკიდებლობის აღდგენის შემდეგაც, დაბრკოლებები არ შემცირებულა. იყო ომები, შიდა დაპირისპირებები და სახელმწიფოებრივი სტაგნაციის ეტაპები.
2012 წლის პირველ ოქტომბერს ბატონი ბიძინა ივანიშვილის მიერ მოპოვებული გამარჯვებით კი, საქართველოში უწყვეტი მშვიდობა დამკვიდრდა და რეალურად განმტკიცდა სუვერენიტეტი. ამ ფონზე, ბოლო წლებში გარე წნეხმა იმატა, თუმცა ეს მცდელობები ყოველ ჯერზე უშედეგო აღმოჩნდა.
სწორედ ,,ქართული ოცნების'' ხელისუფლებამ შეძლო ის, რომ საქართველო, კეთილდღეობის მსოფლიო რეიტინგში, 13-წლიანი პროგრესით (2013-2025), მსოფლიოში პირველ ადგილზეა და ახალ ისტორიულ მაქსიმუმს აფიქსირებს. ის უსწრებს ევროკავშირის კანდიდატ ყველა ქვეყანასა და ევროკავშირისა და ნატოს წევრ 5 სახელმწიფოს.
იმავე ინდექსის პოლიტიკური თავისუფლების კატეგორიაშიც, საქართველომ ძალიან მაღალი შეფასება მიიღო.
პრაგმატული და გააზრებული მშვიდობის პოლიტიკის შედეგია საქართველოს უპროცენტო ეკონომიკური ზრდა და შესაბამისად, საერთაშორისო ინდექსებში მისი დაწინაურება.
დღეს, კიდევ უფრო ნათელი ხდება ის, თუ რას გადაურჩა ჩვენი სამშობლო 2022 წლის შემდეგ და ისიც, რომ ეს რისკები ჯერ კიდევ შენარჩუნებულია და არსად წასულა", - წერს ჩაკვეტაძე.

Chakvetadze attributed the country's economic progress to what he described as the government's "pragmatic and well-considered policy of peace"
A Georgian Dream lawmaker has said a newly published Atlantic Council Freedom and Prosperity Index demonstrated the success of the ruling party's policies, arguing that Georgia has achieved the world's largest improvement in prosperity over the past 13 years.
In a social media post on Tuesday, Giorgi Chakvetadze said the index showed Georgia ranked first globally for progress in prosperity between 2013 and 2025, following what he described as a period of uninterrupted peace and strengthened sovereignty under the Georgian Dream government.
"With Bidzina Ivanishvili's victory on 1 October 2012, uninterrupted peace was established in Georgia and the country's sovereignty was genuinely strengthened," Chakvetadze wrote.
He said Georgia had reached a "historic maximum" in the global prosperity rankings, outperforming all European Union candidate countries as well as five EU and NATO member states.
According to the Atlantic Council's 2026 Freedom and Prosperity Index, Georgia ranks 43rd globally in prosperity and 73rd in freedom. The report stated that the country recorded the world's largest improvement in its prosperity score over the 2013 - 2025 period, while its freedom score has declined in recent years.
Chakvetadze attributed the country's economic progress to what he described as the government's "pragmatic and well-considered policy of peace", saying it had produced sustained economic growth and stronger performances in international rankings.
He also argued that external pressure on Georgia had intensified in recent years but that the government had successfully resisted those efforts.
The Atlantic Council report assesses 171 countries and territories using indicators of political, legal and economic freedom, alongside measures of prosperity including income, health, education, environmental quality, minority rights and equality.