გივი მიქანაძე UNESCO-ს სათავო ოფისში განათლების საკითხებში გენერალური დირექტორის მოადგილეს შეხვდა
განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრმა გივი მიქანაძემ განათლების საკითხებში UNESCO-ს გენერალური დირექტორის მოადგილესთან ქუნ ჩენთან სამუშაო შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, მინისტრმა შეხვედრის მონაწილეებს ზოგადი და უმაღლესი განათლების სისტემის რეფორმების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია და მიმდინარე ინიციატივები გააცნო.
გივი მიქანაძემ UNESCO-სთან თანამშრომლობის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი. მისი თქმით, აღნიშნული პარტნიორობა საქართველოსთვის მნიშვნელოვანია საერთაშორისო გამოცდილების გაზიარებისა და საუკეთესო პრაქტიკის დანერგვის თვალსაზრისით, რაც ხელს უწყობს განათლების სისტემის ხარისხის, ინკლუზიურობისა და ხელმისაწვდომობის ზრდას.
ქუნ ჩენმა დადებითად შეაფასა საქართველოს განათლების სისტემაში მიმდინარე პროცესები და ქართულ მხარესთან სამომავლო თანამშრომლობის გაძლიერების მზაობა გამოთქვა.
შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღო საქართველოს ელჩმა საფრანგეთის რესპუბლიკაში და UNESCO-ში საქართველოს მუდმივმა წარმომადგენელმა ირაკლი ყურაშვილმა.

The minister highlighted the importance of cooperation with UNESCO
Georgian Education, Science and Youth Minister Givi Mikanadze has held talks with UNESCO Assistant Director-General for Education Qu Xing to discuss education reforms and future cooperation.
Mikanadze briefed the UNESCO official on reforms to Georgia’s general and higher education systems and outlined ongoing initiatives, according to the ministry’s press service.
The minister highlighted the importance of cooperation with UNESCO, saying the partnership helped Georgia share international experience and introduce best practices aimed at improving the quality, inclusiveness and accessibility of its education system.
Qu welcomed ongoing developments in Georgia’s education system and expressed readiness to strengthen future cooperation with the Georgian side.
The meeting was also attended by Georgia’s Ambassador to France and Permanent Representative to UNESCO Irakli Kurashvili.