გივი მიქანაძემ ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ახალგაზრდულ დელეგაციას უმასპინძლა
განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის მინისტრი გივი მიქანაძე, ახალგაზრდობის სააგენტოს ხელმძღვანელ ალექსანდრე ქაჯაიასთან ერთად, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ახალგაზრდულ დელეგაციას შეხვდა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, მხარეებმა საქართველოსა და ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკას შორის ახალგაზრდობის სფეროში თანამშრომლობის გაღრმავების, გამოცდილების გაზიარებისა და კავშირების განმტკიცების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა და ახალგაზრდებმა, მათთვის საინტერესო საკითხებზე, ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.
სამინისტროს მხარდაჭერით, ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ახალგაზრდული დელეგაცია საქართველოში 9-15 აგვისტოს ჩათვლით იმყოფება და მას ახალგაზრდობის სააგენტო მასპინძლობს.
ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია საქართველოს ისტორიული და კულტურული ღირსშესანიშნაობების, მუზეუმებისა და საგანმანათლებლო სივრცეების დათვალიერება, ასევე სტუმრებისთვის ქართულ ტრადიციებთან დაკავშირებული აქტივობებისა და მასტერკლასების გამართვა.
ახალგაზრდული დელეგაციის ვიზიტის მიზანია ქვეყნებს შორის ურთიერთობების გაღრმავება, კულტურული და ხალხთაშორისი კავშირების განმტკიცება და ახალგაზრდულ სფეროში გამოცდილების გაზიარების ხელშეწყობა.

The meeting was held in a question-and-answer format, with the visiting young people receiving detailed information on issues of interest to them
Georgia's Minister of Education, Science and Youth Givi Mikanadze, together with Youth Agency Director Aleksandre Kajaia, met with a youth delegation from the People's Republic of China, the ministry's press service said.
The sides discussed the importance of deepening cooperation between Georgia and China in youth affairs, sharing experience and strengthening ties between young people from the two countries.
The meeting was held in a question-and-answer format, with the visiting young people receiving detailed information on issues of interest to them.
With the support of the ministry, the Chinese youth delegation is visiting Georgia from 9 to 15 August and is being hosted by the Youth Agency.
As part of the visit, the delegation is scheduled to tour Georgia's historical and cultural landmarks, museums and educational institutions. The programme also includes activities and workshops introducing the guests to Georgian traditions.