ირაკლი კობახიძე - ჩვენი მთავარი პრინციპია, სახელმწიფო სერვისები რაც შეიძლება ახლოს იყოს მოქალაქესთან
დღეს ხელვაჩაურში ვხსნით იუსტიციის სახლს, რომელიც  აჭარაში არის  რიგით მეცხრე, აქ მოსულ ადამიანებს - ადგილობრივებს, თუ მუნიციპალიტეტის სტუმრებს - ექნებათ საშუალება, თანამედროვე ინფრასტრუქტურაში და უმაღლესი სტანდარტების სერვისების პირობებში მიიღონ ყველა მომსახურება, რომელსაც იუსტიციის სახლი უზრუნველყოფს, - ამის შესახებ პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ ხელვაჩაურის იუსტიციის სახლის გახსნის ღონისძიებაზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
მისი თქმით, ძალიან დიდია აჭარაში იუსტიციის სახლის სერვისებზე მოთხოვნა და ყოველწლიურად ამ სერვისებით 700 000-ზე მეტი მომხმარებელი სარგებლობს.
"რეგიონში მუშაობს ასევე მობილური იუსტიციის სახლიც, რომელსაც ათეულობით სოფელში მომსახურება უშუალოდ ადგილზე მიაქვს. ეს არის ჩვენი მთავარი პრინციპი, რომ სახელმწიფო სერვისები რაც შეიძლება ახლოს  იყოს მოქალაქესთან. ზუსტად ამ პრინციპით მოქმედებს იუსტიციის სახლი.
2012 წელს ქვეყნის მასშტაბით მხოლოდ 11 იუსტიციის სახლი ფუნქციონირებდა. დღეს უკვე იუსტიციის სახლი არის ხელმისაწვდომი 127 მისამართზე  და ყოველდღიურად 20 000-ზე მეტ ადამიანს ემსახურება. გრძელდება გეოგრაფიული ხელმისაწვდომობის ზრდა. სულ მალე  რამდენიმე ქალაქსა და დასახლებაში გავხსნით ახალ სივრცეებს, რითაც ფილიალების საერთო რაოდენობა 132-მდე გაიზრდება.
ჩვენი მიზანია, მუდმივად, კიდევ უფრო გავაუმჯობესოთ მომსახურების სტანდარტები.  დღეისათვის იუსტიციის სახლში ხელმისაწვდომია  500-მდე მომსახურება და უახლოეს მომავალში დაგეგმილია ამ რაოდენობის გაორმაგება, რაც გაზრდის ჩვენი მოქალაქეების წვდომას როგორც სახელმწიფო, ისე კერძო სექტორის მომსახურებაზე. ამასთან ერთად, ინერგება თანამედროვე ტექნოლოგიები და უკვე აქტიურად იგეგმება ასევე იუსტიციის სახლის პრაქტიკაში ხელოვნური ინტელექტის დანერგვა.
მინდა, მადლობა გადავუხადო იუსტიციის სამინისტროს, თითოეულ ადამიანს, რომელიც ჩართული იყო ამ პროექტის განხორციელებაში. მინდა,  ხელვაჩაურის მოსახლეობას მივულოცო იუსტიციის სახლის გახსნა და იუსტიციის სახლის თანამშრომლებს, თითოეულ თქვენგანს გისურვოთ წარმატებები“, -  განაცხადა კობახიძემ.

Georgian PM: state services should be as close to citizens as possible
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Friday said the Government’s main principle is to ensure state services are as accessible to citizens as possible, speaking at the opening of a new Public Service Hall in Khelvachauri in the country’s Adjara region.
The Prime Minister said the new facility is the ninth Public Service Hall in Adjara and will allow both local residents and visitors to receive services in modern infrastructure and under high service standards.
Kobakhidze noted demand for services provided by the Public Service Hall in the region is high, with more than 700,000 users annually. He added that a mobile Public Service Hall also operates in the region, delivering services directly to dozens of villages.
“This is our main principle – that state services should be as close to citizens as possible. The Public Service Hall operates exactly according to this principle,” Kobakhidze said.
He also noted that in 2012 only 11 Public Service Halls operated across the country, while today services are available at 127 locations, serving more than 20,000 people daily. The Prime Minister said new spaces will soon open in several cities and settlements, increasing the total number of branches to 132.
Kobakhidze said that around 500 services are currently available through the Public Service Hall, with plans to double this number in the near future, expanding access to both public and private sector services. He added that modern technologies are being introduced and that the use of artificial intelligence is also planned within the system.