ირაკლი კობახიძე ყირგიზეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრს შეხვდა
პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე ყირგიზეთის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრ ულან ნიაზბეკოვს შეხვდა.
მთავრობის ადმინისტრაციის ინფორმაციით, შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა საქართველოსა და ყირგიზეთს შორის არსებულ თანამშრომლობასა და ორმხრივი ურთიერთობების შემდგომი განვითარებისთვის მაღალი დონის ვიზიტების მნიშვნელობაზე.
"აღინიშნა, რომ პრემიერ-მინისტრ ირაკლი კობახიძის ყირგიზეთში ვიზიტის დროს გაფორმებული დოკუმენტები სხვადასხვა სფეროში პარტნიორობის გაღრმავებისათვის მნიშვნელოვან საფუძველს ქმნის.
საუბარი შეეხო უსაფრთხოების სფეროში თანამშრომლობის საკითხებს როგორც ორმხრივ, ისე რეგიონულ ჭრილში.
პრემიერ-მინისტრმა ულან ნიაზბეკოვს მადლობა გადაუხადა ყირგიზეთის რესპუბლიკის მიერ საქართველოს სუვერენიტეტისა და ტერიტორიული მთლიანობის მხარდაჭერისთვის საერთაშორისოდ აღიარებულ საზღვრებში.
შეხვედრას საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი სულხან თამაზაშვილი დაესწრო", - აღნიშნულია ინფორმაციაში.

The officials also discussed security cooperation at both bilateral and regional levels
Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze has met Kyrgyz Interior Minister Ulan Niyazbekov to discuss bilateral cooperation and security issues, the Georgian government administration said on Friday.
The meeting focused on the development of relations between Georgia and Kyrgyzstan, with both sides highlighting the importance of high-level visits in strengthening bilateral ties.
The Georgian government said documents signed during Kobakhidze's recent visit to Kyrgyzstan had created an important basis for expanding cooperation across various sectors.
The officials also discussed security cooperation at both bilateral and regional levels.
Kobakhidze thanked Niyazbekov for Kyrgyzstan's support for Georgia's sovereignty and territorial integrity within its internationally recognised borders.