ირაკლი კობახიძემ "ფერარი თბილისის“ პირველი ოფიციალური შოურუმის გახსნის ცერემონიაში მიიღო მონაწილეობა
პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ, თბილისის მერ კახა კალაძესთან და ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრ მარიამ ქვრივიშვილთან ერთად, „ფერარი თბილისის“ პირველი ოფიციალური შოურუმის გახსნის ცერემონიაში მიიღო მონაწილეობა.
ირაკლი კობახიძემ ხაზი გაუსვა საავტომობილო სამყაროს ფლაგმანის საქართველოში შემოსვლის მნიშვნელობას და აღნიშნა, რომ ეს საქართველოში არსებული სტაბილური და მიმზიდველი ბიზნესგარემოს კიდევ ერთი დასტურია.
“ალბათ, 15-20 წლის წინ ვინმეს რომ ეთქვა, საქართველოში „ფერარის“ ცენტრი გაიხსნებოდა, არავინ დაიჯერებდა, თუმცა დღეს ეს შემდგარი ფაქტია. ყველას მინდა, მოგილოცოთ ეს დღე. ეს არის იმის ნიშანი, რომ ქვეყანა ვითარდება, ქვეყნის ეკონომიკა ვითარდება. ჩვენ ვამაყობთ იმით, რომ გვაქვს ინვესტიციებისთვის, ეკონომიკური აქტივობისთვის შესაფერისი გარემო და ამის გამოხატულებაა დღევანდელი დღეც - ის, რომ "ფერარი“ შემოვიდა საქართველოში.
"ფერარი“ ეს არის საავტომობილო ინდუსტრიის ფლაგმანი, ნამდვილი ლიდერი, ეს არის იტალიური ხარისხის ეტალონი და ჩვენ ვამაყობთ იმით, რომ „ფერარი“ დღეს არის ჩვენს ქვეყანაში”, - განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
პრემიერ-მინისტრმა განსაკუთრებული მადლობა გადაუხადა „ფერარის“ ევროპისა და აფრიკის პრეზიდენტს რენო დე პოლის და „ნაზარ ჰოლდინგის“ დამფუძნებელ ალი ნაზარს და მათ წარმატებები უსურვა.
ღონისძიების სტუმრებს სიტყვით მიმართეს თბილისის მერმა კახა კალაძემ, „ნაზარ ჰოლდინგის“ დამფუძნებელმა ალი ნაზარმა, “ფერარის“ ევროპისა და აფრიკის პრეზიდენტმა რენო დე პოლიმ და „ფერარი თბილისის“ გენერალურმა მენეჯერმა თამარ სახეიშვილმა.

Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on Friday attended the opening ceremony of Ferrari Tbilisi’s first official showroom, alongside Tbilisi Mayor Kakha Kaladze and Minister of Economy Mariam Kvrivishvili.
Kobakhidze highlighted the significance of the arrival of a flagship brand of the global automotive industry in Georgia, noting that it serves as further confirmation of the country’s stable and attractive business environment.
“Had someone said 15–20 years ago that a Ferrari centre would open in Georgia, no one would have believed it. Today, however, this is a reality. I would like to congratulate everyone on this occasion. It is a sign that the country and its economy are developing.
“We are proud that Georgia offers a favourable environment for investment and economic activity and today’s event - the arrival of Ferrari in Georgia - is a clear expression of that,” the Prime Minister said.
He described Ferrari as the flagship and true leader of the automotive industry, as well as a symbol of Italian quality, adding that Georgia is proud to welcome the iconic brand to the country.