კირ სტარმერი და ჯორჯია მელონი ვაშინგტონში დაგეგმილ შეხვედრაში მონაწილეობას ადასტურებენ
ვაშინგტონში აშშ-ისა და უკრაინის პრეზიდენტების დაგეგმილ შეხვედრაში სხვა ევროპელ ლიდერებთან ერთად მონაწილეობას ადასტურებენ გაერთიანებული სამეფოს პრემიერ-მინისტრი კირ სტარმერი და იტალიის პრემიერ-მინისტრი ჯორჯია მელონი.
ბრიტანეთის პრემიერ-მინისტრის ოფისის განცხადებით, თეთრ სახლში დაგეგმილ შეხვედრაზე სტარმერი მზად არის, მხარი დაუჭიროს მოლაპარაკებების შემდგომ ფაზას და დაადასტურებს, რომ მისი მხარდაჭერა უკრაინის მიმართ გაგრძელდება იმდენ ხანს, რამდენიც საჭირო იქნება.
დონალდ ტრამპმა უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი ვაშინგტონში მოლაპარაკებებზე ანკორიჯში ვლადიმერ პუტინთან გამართული შეხვედრის შემდეგ მიიწვია. თეთრ სახლში დაგეგმილ შეხვედრას ასევე დაესწრებიან საფრანგეთის, გერმანიის, ფინეთის ლიდერები, ევროკომისიის პრეზიდენტი და ნატოს გენერალური მდივანი.

UK, Italian prime ministers confirm participation in Washington meeting on Ukraine
UK Prime Minister Keir Starmer and Italian Prime Minister Giorgia Meloni have confirmed their participation in the upcoming high-level meeting in Washington between US President Donald Trump and Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy.
According to the British Prime Minister’s Office, Starmer is prepared to support the next phase of negotiations at the White House and will reaffirm that the UK’s backing for Ukraine will continue “for as long as necessary.”
Trump invited Zelenskyy to Washington following his talks with Russian President Vladimir Putin in Alaska. The White House meeting will also be attended by the leaders of France, Germany, and Finland, as well as the President of the European Commission and the NATO Secretary General.