ქრთამის აღების ბრალდებით დაცვის პოლიციის თანამშრომელი დააკავეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა, ქრთამის აღების ბრალდებით, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე - 2002 წელს დაბადებული ა.მ. დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის მოსამსახურემ ა.მ.-მ, ბათუმის ბულვარში, მის სამოქმედო ტერიტორიაზე გარევაჭრობის მფარველობის სანაცვლოდ, მოქალაქისგან ქრთამის სახით გარკვეული რაოდენობის თანხა აიღო.
გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ა.მ. ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 338-ე მუხლის პირველი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 6-დან 9 წლამდე ვადით აღკვეთას ითვალისწინებს.

An employee of Georgia’s Security Police Department has been arrested on charges of accepting a bribe, the Ministry of Internal Affairs (MIA) said on Saturday.
According to the MIA’s General Inspection, the arrest was carried out on the basis of a court ruling. The detainee, identified by the initials A.M. and born in 2002, is accused of taking money from a citizen in exchange for providing protection for unauthorised street trading in the Batumi Boulevard area, which fell within his area of responsibility.
Investigators say the officer allegedly accepted a sum of money as a bribe in return for patronage of the illegal activity.
Following investigative actions, General Inspection officers detained A.M. as a defendant in the case.