ლევან იოსელიანი - ექიმები ყველაფერს აკეთებენ, რომ პატრიარქის ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილური იყოს
ექიმები ყველაფერს აკეთებენ, რომ მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილური იყოს, საბოლოოდ, გამოვიდეს ამ მდგომარეობიდან. იმედი ვიქონიოთ, ყველაფერი კარგად იქნება, - ამის შესახებ სახალხო დამცველმა ლევან იოსელიანმა კავკასიის მედიცინის ცენტრში, პატრიარქის ჯანმრთელობის მდგომარეობაზე საუბრისას განაცხადა.
მისივე თქმით, ექიმებისგან დამაიმედებელი ამბები ისმის.
“მინდა, პატრიარქს ჯანმრთელობა ვუსურვო, ბევრი ადამიანი მიკავშირდება და შეწუხებულია ამ ამბით. ბუნებრივია, ყველას გვადარდებს მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა. ექიმები ყველაფერს აკეთებენ, რომ მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობა სტაბილური იყოს, საბოლოოდ, გამოვიდეს ამ მდგომარეობიდან. იმედი ვიქონიოთ, ყველაფერი კარგად იქნება. ყველაფერს აკეთებენ, რომ მდგომარეობა გაუმჯობესდეს, ეს პრობლემა დაიძლიოს, რაც აწუხებს. ექიმებთან საუბარი არ მქონია, მაგრამ ვინც იქ იმყოფება დამაიმედებელი განწყობა აქვს და მოლოდინი, რომ ყველაფერი კარგად იქნება“,- განაცხადა ლევან იოსელიანმა.

Ioseliani said doctors were doing everything to stabilise the Patriarch’s condition and help him recover
Levan Ioseliani, the Georgian ombudsperson, on Tuesday expressed optimism about the health of Patriarch Ilia II, who remains under medical supervision at the Caucasus Medical Centre.
Speaking at the medical centre, Ioseliani said doctors were doing everything to stabilise the Patriarch’s condition and help him recover. He also conveyed reassurance from medical staff, noting that the atmosphere among those caring for the Patriarch was positive.
“I wish the Patriarch good health. Many people are concerned about this news, and naturally, we all care about his condition. Doctors are doing everything to stabilise him and ultimately bring him out of this state. Let us hope everything will be fine,” Ioseliani said.