ლევან ცუცქირიძე - ჩვენ გვინდა აშშ-ის მხარდაჭერა, ახლა არის დიდი ალიანსების შექმნის დრო და საქართველო უნდა იყოს ძლიერ პარტნიორებთან ერთად
ჩვენი სურვილი და გეგმაც, რა თქმა უნდა, არის, რომ ამ ქვეყანაში აღდგეს ის ურთიერთობები აშშ-თან, რაც გვქონდა, მაგრამ ეს ვერ მოხდება "ქართული ოცნების" პირობებში, - ამის შესახებ "თავისუფლების მოედნის" ლიდერმა ლევან ცუცქირიძემ განაცხადა.
მისივე თქმით, კონგრესის თანამშრომლები კარგად იყვნენ ინფორმირებული, რაც ხდება საქართველოში.
"კონგრესის თანამშრომლები კარგად იყვნენ ინფორმირებული, რაც ხდება საქართველოში. ჩვენ ჩვენი შეხედულებები ვუთხარით. მთავარი მხარდაჭერა, რაც ჩვენ აშშ-ისგან გვინდა, არის ქართველი ხალხის მხარდაჭერა, საქართველოში დემოკრატიის, სახელმწიფოებრიობის, უსაფრთხოების გასაძლიერებლად. ამაში შეერთებული შტატები ყოველთვის იყო ჩვენი მხარდამჭერი და  სტრატეგიული პარტნიორი. ეს სტრატეგიული პარტნიორობა „ქართულმა ოცნებამ“ ჩაშალა და ამიტომ აღმოვჩნდით იქ, სადაც ვართ.
ჩვენი სურვილი და გეგმაც, რა თქმა უნდა, არის, რომ ამ ქვეყანაში აღდგეს ის ურთიერთობები, რაც გვქონდა, მაგრამ ეს ვერ მოხდება „ქართული ოცნების“ პირობებში. ჩვენ გვინდა შეერთებული შტატების მხარდაჭერა საქართველოსთვის. ახლა არის დიდი ალიანსების შექმნის დრო და საქართველო უნდა იყოს ძლიერ პარტნიორებთან ერთად“, - განაცხადა ლევან ცუცქირიძემ.

Ties with US cannot be restored under Georgian Dream, opposition leader
Freedom Square leader Levan Tsutskiridze said the restoration of relations with the United States is not possible under the current Georgian Dream government.
Speaking after a meeting with a visiting delegation of congressional staff, Tsutskiridze said the US side was well informed about developments in Georgia.
He said the opposition shared its views and stressed that the main support sought from the United States is support for the Georgian people, aimed at strengthening democracy, statehood, and security in the country.
“The United States has always been our supporter and a strategic partner. This strategic partnership was undermined by the Georgian Dream, and that is why we are where we are today,” Tsutskiridze said.
He added that while the opposition’s goal is to restore the relations Georgia previously had with the United States, this cannot happen under Georgian Dream. Tsutskiridze said Georgia now needs the support of the United States and should be part of strong alliances alongside reliable partners.