ლევან ჟორჟოლიანი გაეროს სააგენტოების ხელმძღვანელებს შეხვდა
მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი გაეროს მუდმივ კოორდინატორს საქართველოში დიდიე ტღებიუკს, გაეროს განვითარების პროგრამის(UNDP) მუდმივ წარმომადგენელ დაგლას უებს და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის(UN Women) წარმომადგენელ კაორი იშიკავას შეხვდა.
"შეხვედრაზე ხაზი გაესვა საქართველოს მთავრობასა და გაეროს სააგენტოებს შორის არსებულ ნაყოფიერ თანამშრომლობას. საუბარი ასევე შეეხო მდგრადი განვითარების მიზნების განხორციელების პროცესში მიღწეულ პროგრესს, აგრეთვე – 2026-2030 წლების გაეროს მდგრადი განვითარების თანამშრომლობის ჩარჩოს (UNSDCF) პრიორიტეტულ მიმართულებებს.
მხარეებმა განიხილეს საქართველოს მთავრობისა და გაეროს სააგენტოების პარტნიორობის შემდგომი გაძლიერების შესაძლებლობები.
საუბრისას განსაკუთრებით გაესვა ხაზი საქართველოს მიღწევებს საჯარო ინსტიტუტების გაძლიერების, ეფექტიანი საჯარო სერვისების განვითარებისა და კარგი მმართველობის კუთხით", - აღნიშნულია მთავრობის ადმინისტრაციის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.

Levan Zhorzholiani, head of the Georgian government's administration, has met senior United Nations representatives to discuss cooperation on sustainable development, public institutions and good governance.
The meeting was attended by Didier Trebucq, UN Resident Coordinator in Georgia, Douglas Webb, UNDP Resident Representative, and Kaori Ishikawa, UN Women Representative in Georgia.
The meeting highlighted the "productive cooperation" between the Georgian government and UN agencies.
The officials discussed progress in implementing the Sustainable Development Goals and the priority areas of the UN Sustainable Development Cooperation Framework for 2026-2030.
The meeting also focused on opportunities to further strengthen cooperation between the Georgian government and UN agencies.
The government administration said particular attention was given to Georgia's progress in strengthening public institutions, developing effective public services and promoting good governance.