მაკა ბოჭორიშვილი აშშ-ის საქმეთა დროებით რწმუნებულ კორტნი ოსტრიანს შეხვდა
საგარეო საქმეთა მინისტრი მაკა ბოჭორიშვილი ამერიკის შეერთებული შტატების ახლად დანიშნულ საქმეთა დროებით რწმუნებულს კორთნი ოსტრიანს შეხვდა.
მაკა ბოჭორიშვილის განცხადებით, შეხვედრაზე საქართველოსა და აშშ-ის შორის ურთიერთობები და თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.
"დღეს შევხვდი საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ახლად დანიშნულ საქმეთა დროებით რწმუნებულს, კორთნი ოსტრიანს, რომელიც დღეს შეუდგა ამ პოსტზე მუშაობას.
განვიხილეთ საქართველოსა და ამერიკის შეერთებულ შტატებს შორის ურთიერთობები და თანამშრომლობის პერსპექტივები“, – აცხადებს მაკა ბოჭორიშვილი.
საქართველოში აშშ-ის საელჩომ დღეს გაავრცელა ინფორმაცია, რომ საქართველოში აშშ-ის საქმეთა დროებითი რწმუნებული კორტნი ოსტრიანი იქნება.

The US Embassy in Georgia announced on Tuesday that Austrian would serve as the US Chargé d’Affaires in Georgia
Georgian Foreign Minister Maka Botchorishvili met with newly appointed US Chargé d’Affaires in Georgia Courtney Austrian to discuss bilateral relations and prospects for cooperation.
Austrian began serving in the position on Tuesday.
“Today I met with the newly appointed Chargé d’Affaires of the United States in Georgia, Courtney Austrian, who began working in this position today. We discussed relations between Georgia and the United States and prospects for cooperation,” Botchorishvili said.
The US Embassy in Georgia announced on Tuesday that Austrian would serve as the US Chargé d’Affaires in Georgia.