მაშველებმა მტკვარში გადავარდნილი ავტომობილის ორი მგზავრის ცხედარი ამოიყვანეს, ასევე, ნაპოვნია მამაკაცის და ქალის ცხედრები
საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მეხანძრე-მაშველებმა, გუშინ, თბილისში მომხდარი ავტოსაგზაო შემთხვევის დროს, მდინარე მტკვარში გადავარდნილი ავტომობილის ორი მგზავრის ცხედარი იპოვეს.
"ცხედრები წყლიდან უკვე ამოასვენეს და მათ უტარდებათ ყველა შესაბამისი, სამართლებრივი პროცედურა. მდინარე მტკვრის ფსკერიდან ამოტანილია ავტომობილიც.
ერთი პიროვნების ძებნა-შველის ოპერაცია კი, უწყვეტ რეჟიმში გრძელდება.
სამაშველო ღონისძიებაში, მეხანძრე-მაშველებთან ერთად ჩართულები არიან მყვინთავთა ჯგუფი, წყლის საშუალებები და შინაგან საქმეთა სამინისტროს, შესაბამისი დანაყოფები.
შემოსული შეტყობინების მიღებისთანავე,მეხანძრე-მაშველების მიერ დაიწყო ძებნა-შველის ღონისძიება, რის შედეგადაც შესაძლებელი გახდა წყლიდან ერთი ადამიანის უვნებლად ამოყვანა.
ძებნა-შველის ოპერაციის დროს, ასევე, ნაპოვნია მამაკაცის და ქალის ცხედრები, რომლებიც გადასვენებულია ექსპერტიზაზე", - აღნიშნულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ინფორმაციაში.
სოციალურ ქსელში მოქალაქეები წერენ, რომ ქალის ცხედარი 21 წლის აიტაჯ მამედოვას ეკუთვნის, რომელიც მტკვარში პირველი აპრილის ღამეს გადავარდა.

Search and rescue teams, including divers, watercraft, and specialized units from the Ministry of Internal Affairs, have been deployed to the site.
Rescue teams in Tbilisi have recovered the bodies of two individuals after a car plunged into the Mtkvari River on Wednesday. The Emergency Situations Management Service confirmed the recovery early on Thursday, adding that the submerged vehicle had also been retrieved from the riverbed.
The incident occurred when a car carrying four people veered into the river. One of the passengers managed to escape and was rescued by emergency responders. However, two bodies - a man and a woman - were discovered during the search, and efforts to locate the fourth individual are still ongoing.
Search and rescue teams, including divers, watercraft, and specialized units from the Ministry of Internal Affairs, have been deployed to the site. Firefighters are also participating in the operation.
One of the recovered bodies has been identified as 21-year-old Aitaj Mamedova, who was reported missing on April 1. The identity of the male victim has yet to be determined.