მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უცხო ქვეყნის 113 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით, ბოლო დღეების განმავლობაში ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 113 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს.
შსს-ს ინფორმაციით, მიგრაციის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა: თურქეთის, ინდოეთის, რუსეთის, თურქმენეთის, ბანგლადეშის, ნიგერიის, აზერბაიჯანის, ჩინეთის, უზბეკეთის, სუდანის, კენიის, პარაგვაის, ფილიპინების, იორდანიის, უგანდის, ლიბანის და სხვა სახელმწიფოების - ჯამში 113 მოქალაქე.
უახლესი სტატისტიკური მონაცემების მიხედვით, მიმდინარე წელს საქართველოდან უკვე გაძევებულია 2203 არალეგალი მიგრანტი, რაც 2025 წლის ჯამურ მაჩვენებელს 70%-ით აღემატება.

Georgia has expelled 2,203 irregular migrants so far this year, 70% more than the total number recorded in 2025
Georgia has expelled 113 foreign nationals in recent days as part of measures carried out by the Interior Ministry’s Migration Department in coordination with other ministry units.
Those expelled included citizens of Turkey, India, Russia, Turkmenistan, Bangladesh, Nigeria, Azerbaijan, China, Uzbekistan, Sudan, Kenya, Paraguay, the Philippines, Jordan, Uganda and Lebanon, among other countries, the ministry said.
The individuals have been banned from re-entering Georgia in accordance with the country’s legislation.
According to the latest official figures, Georgia has expelled 2,203 irregular migrants so far this year, 70% more than the total number recorded in 2025.