მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უცხო ქვეყნის 54 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, სამინისტროს შესაბამის დანაყოფებთან მჭიდრო კოორდინაციით, ბოლო დღეების განმავლობაში ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად, უცხო ქვეყნის 54 მოქალაქე საქართველოდან გააძევეს.
შსს-ს ინფორმაციით, მიგრაციის დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული კომპლექსური ღონისძიებების შედეგად, ქვეყნიდან გაძევებულ იქნა: თურქეთის, თურქმენეთის, რუსეთის, ინდოეთის, აზერბაიჯანის, ბელარუსის, პაკისტანის, ნიგერიის, ეგვიპტის, ფილიპინების და  სხვა სახელმწიფოების - ჯამში 54 მოქალაქე.
"უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლა, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთ-ერთ პრიორიტეტულ მიმართულებას წარმოადგენს.  უახლესი სტატისტიკური მონაცემებით, მიმდინარე წელს,  ქვეყნიდან უკვე გაძევებულია 2090 არალეგალი მიგრანტი, მათ შორის: იანვარში - 232, თებერვალში - 312, მარტში - 360, აპრილში - 401, მაისში - 340 და ივნისში - 391 უცხო ქვეყნის მოქალაქე", - აცხადებენ შსს-ში.

Georgia has deported 54 foreign nationals following migration enforcement operations carried out in recent days, the Ministry of Internal Affairs has said.
Those deported included citizens of Turkey, Turkmenistan, Russia, India, Azerbaijan, Belarus, Pakistan, Nigeria, Egypt and the Philippines, as well as several other countries.
The individuals have been banned from re-entering Georgia in accordance with existing legislation, the ministry said on Tuesday.
The Interior Ministry described combating illegal migration as one of its priorities and said 2,090 irregular migrants had been deported from Georgia so far this year.
According to the ministry's figures, 232 foreign nationals were deported in January, 312 in February, 360 in March, 401 in April, 340 in May and 391 in June.