მიხეილ სარჯველაძე გლობალური ფონდის რეგიონული პროგრამების დირექტორს შეხვდა
ჯანდაცვის მინისტრი გლობალური ფონდის აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის რეგიონის პროგრამების დირექტორს შეხვდა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, მიხეილ სარჯველაძემ და დუმიტრუ ლატიჩევსკიმ მიმდინარე თანამშრომლობის ფარგლებში მიღწეული შედეგები შეაჯამეს.
მხარეებმა განიხილეს ჯანდაცვის სფეროში მიმდინარე რეფორმები და იმსჯელეს შიდსის, ტუბერკულოზისა და ჰეპატიტების სამკურნალო სახელმწიფო პროგრამებზე. საუბარი შეეხო საქართველოს, როგორც მალარიისგან თავისუფალ ქვეყანას და მალარიის ელიმინაციის სერტიფიკატის მინიჭების საკითხსაც.
მხარეებმა საქართველოსა და გლობალურ ფონდს შორის  სამომავლოდ კიდევ უფრო აქტიური თანამშრომლობის პერსპექტივებიც განიხილეს.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის გენერალური დირექტორი ირაკლი ფურცელაძე და გლობალური ფონდის აღმოსავლეთ ევროპისა და ცენტრალური აზიის რეგიონის გუნდის წარმომადგენელი ოლგა გრიდერი.

Georgian Health Minister Mikheil Sarjveladze on Tuesday reviewed the results of ongoing cooperation and discussed current healthcare reforms in Georgia during a meeting with Dumitru Laticevschi, Regional Director for Eastern Europe and Central Asia Programmes at the Global Fund.
The Ministry’s press office said the parties reviewed the results achieved through ongoing cooperation and discussed current healthcare reforms in Georgia.
The meeting focused on state programmes for the treatment of HIV/AIDS, tuberculosis, and hepatitis. The sides also discussed Georgia’s status as a malaria-free country and the process of obtaining malaria elimination certification.
Sarjveladze and Laticevschi additionally reviewed prospects for expanding cooperation between Georgia and the Global Fund in the future.