ნეთანიაჰუ 27 ივლისს ვაშინგტონში ტრამპს შეხვდება
ისრაელის პრემიერ-მინისტრ ბენიამინ ნეთანიაჰუს განცხადებით, ხვალ ვაშინგტონში ჩავა, სადაც დონალდ ტრამპს შეხვდება და მონაწილეობას მიიღებს სენატორ ლინდსი გრემის ხსოვნისადმი მიძღვნილ ცერემონიაში.
"პრეზიდენტ ტრამპთან ვისაუბრებ ყველა მიმდინარე საკითხზე, მათ შორის ირანში არსებულ ვითარებაზე“, – აღნიშნა ნეთანიაჰუმ.
ამასთან, ისრაელის პრემიერ-მინისტრმა ისაუბრა აშშ-ის სახელმწიფო მდივან მარკო რუბიოსთან დიალოგის შესახებაც.
ნეთანიაჰუს განმარტებით, რუბიომ დაადასტურა შეერთებული შტატების განზრახვა, მტკიცედ იმოქმედოს საერთაშორისო სისხლის სამართლის სასამართლოს წინააღმდეგ.
"ეს ორგანიზაცია მთელი მსოფლიოს მართლმსაჯულებას საფრთხეს უქმნის, ასევე, ემუქრება დემოკრატიული და სუვერენული სახელმწიფოების უფლებას, სუვერენულად იმოქმედონ“, – განაცხადა ბენიამინ ნეთანიაჰუმ.

Israeli PM to meet US President in Washington on Monday
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has said he will travel to Washington on Monday, where he is scheduled to meet US President Donald Trump and attend a ceremony commemorating Senator Lindsey Graham.
“I will discuss all current issues with President Trump, including the situation in Iran,” Netanyahu said.
The Israeli Prime Minister also spoke about his discussions with US Secretary of State Marco Rubio, saying Rubio had reaffirmed Washington’s intention to take a firm stance against the International Criminal Court.
“This organisation poses a threat to justice around the world and also threatens the right of democratic and sovereign states to act independently,” Netanyahu said.