ონისე ოქრიაშვილზე ფიზიკური ძალადობის ბრალდებით ერთი პირია დაკავებული
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ძალადობის ბრალდებით ერთი პირი დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 22 ივლისს, თბილისში, ბრალდებულმა, ფიზიკურად იძალადა ონისე ოქრიაშვილზე და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
"დანაშაულის ჩადენიდან მალევე ვაკე-საბურთალოს პოლიციის სამმართველოში გამოცხადდა ერთი პირი, რომელიც სამართალდამცველებმა ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე მუხლით  მიმდინარეობს. გრძელდება შესაბამისი საგამოძიებო მოქმედებები", - აცხადებენ შსს-ში.
იუმორისტ ონისე ოქრიაშვილს საცხოვრებელ სახლთან ფიზიკურად გაუსწორდნენ. მეგობრების თქმით, მას სამი პირი დაესხა თავს.

Police have arrested one person on suspicion of assaulting Georgian stand-up comedian and civic activist Onise Okriashvili, the Ministry of Internal Affairs announced on Thursday.
The Ministry said the incident took place in the Georgian capital city of Tbilisi on Wednesday, when the suspect allegedly physically assaulted Okriashvili before fleeing the scene.
The body added that shortly after the incident, one individual voluntarily appeared at the Vake-Saburtalo Police Department and was subsequently arrested as a suspect.
The investigation is being conducted under Article 126 of Georgia’s Criminal Code, which concerns violence. Investigative activities are ongoing, the Ministry said.