ორბანი - არსებობს გეგმა, რომლის მიხედვით, ევროკავშირი ომში 2030 წლისთვის ჩაერთვება
უნგრეთის პრემიერ-მინისტრ ვიქტორ ორბანის განცხადებით, არსებობს გეგმა, რომლის მიხედვით, ევროკავშირი ომში 2030 წლისთვის ჩაერთვება და მათი მოსახლეობა ამისთვის ემზადება
"არსებობს გეგმა, რომლის მიხედვითაც, ევროკავშირი ომში 2030 წლისთვის ჩაერთვება და მათი მოსახლეობა ამისთვის ემზადება. ევროკავშირმა ომის ეკონომიკაზე გადასვლა გამოაცხადა. ამიტომ 2026-2030 წლების პერიოდი ჩვენს ცხოვრებაში ყველაზე საშიში იქნება. 2026 წელი ომამდე ბოლო არჩევნებია, ამიტომ ჩვენ ომის საწინააღმდეგო მიტინგებს ვატარებთ“, – განაცხადა ორბანმა.
ორბანის თქმით, დღეს ყველაზე დიდი საფრთხე ის არის, რომ უნგრეთს ფულს, რომლის გამოყენებაც ქვეყნის ეკონომიკისთვის სურთ, წაართმევენ და უკრაინას გადასცემენ.
"უკრაინელები 1,5 ტრილიონ დოლარს ითხოვენ, რაც ჩვენს ფულსაც მოიცავს. უკრაინის ტერიტორიაზე რუსებთან შეთანხმების გარეშე თუ ევროკავშირის ერთი ჯარისკაცი მაინც გამოჩნდება, ეს ნიშნავს, რომ ომში შევედით და ევროკავშირის ხელმძღვანელობა არ იქნება კმაყოფილი კავშირის მხოლოდ ნახევრის ომში მონაწილეობით, ბრიუსელი ზეწოლას მოახდენს ყველა წევრ სახელმწიფოზე, რათა მონაწილეობა მიიღონ ომში. სწორედ ამიტომ არის ბრიუსელი ჩვენი მთავარი ოპონენტი და არა – პარტია „ტისა“, რომელსაც 27 წევრი ჰყავს“, – განაცხადა ორბანმა.

Hungarian PM claims EU has plan to enter war by 2030
Hungarian Prime Minister Viktor Orbán has claimed that there is a plan under which the European Union would become involved in a war by 2030, adding that European populations are being prepared for such a scenario.
“There is a plan according to which the European Union will enter a war by 2030, and their populations are being prepared for this. The EU has announced a transition to a war economy. Therefore, the period from 2026 to 2030 will be the most dangerous in our lives. The year 2026 will be the last election before the war, which is why we are holding anti-war rallies,” Orbán said.
According to the Hungarian leader, one of the main risks for his country is that funds intended for Hungary’s economy could be redirected to Ukraine.
“Ukrainians are asking for $1.5 trillion, which includes our money. If even a single EU soldier appears on Ukrainian territory without an agreement with Russia, that means we have entered the war. The EU leadership will not be satisfied with only half of the Union participating in the war — Brussels will put pressure on all member states to take part. That is why Brussels is our main opponent, not the [Hungary’s opposition] Tisza party, which has 27 members,” Orbán stated.