9 მაისს პარლამენტიდან ევროპის მოედნის მიმართულებით მსვლელობა გაიმართება
9 მაისს, 17:00 საათზე საქართველოს პარლამენტიდან ევროპის მოედნის მიმართულებით საპროტესტო მსვლელობა გაიმართება.
მსვლელობის ორგანიზატორების განცხადებით, ქვეყნის ევროპულ მომავალს, "ქართული ოცნების" ხელისუფლება საფრთხეს უქმნის.
"ჩვენი ქვეყნის არჩევანი ევროპული ოჯახია - ამ გზაზე წლების განმავლობაში არაერთ წარმატებას მივაღწიეთ: ასოცირების შეთანხმება, უვიზო მიმოსვლა, კანდიდატი ქვეყნის სტატუსი. ეს ყველაფერი ქართველი ხალხის მონაპოვარია, რომელსაც დღეს საფრთხეს უქმნის ქართული ოცნება. შესაბამისად, საფრთხეშია ქვეყნის ევროპული მომავალი, ევროპული განათლება, განვითარებული ეკონომიკა და უსაფრთხოება.
დღევანდელი დღე არის გზავნილი ევროკავშირისათვის: მიუხედავად არალეგიტიმური მთავრობის რეპრესიული და ანტიევროპული პოლიტიკისა, ჩვენ კვლავ ერთგული ვრჩებით საქართველოს ისტორიული არჩევანისადმი. მიუხედავად რუსული რეჟიმის ზეწოლისა, ქართველი ხალხი მტკიცედ უჭერს მხარს ქვეყნის ევროპულ კურსს.
ჩვენ კვლავ გვახსოვს 28 ნოემბერს კობახიძის მიერ გაკეთებული განცხადება, რომელიც წინააღმდეგობაში მოდის საქართველოს კონსტიტუციასა და ქართველი ხალხის ნებასთან.

Protest march planned in Tbilisi on May 9 in support of Georgia’s EU path
On May 9 at 17:00, a protest march will take place in Tbilisi, starting from the Parliament building and heading toward Europe Square. The event is organized by pro-European groups concerned about threats to Georgia's EU aspirations.
According to the organizers, the ruling Georgian Dream party is endangering the country’s European future.
“Our country has made its choice — the European family. Over the years, we have achieved significant milestones: the Association Agreement, visa-free travel, and EU candidate status. These are the accomplishments of the Georgian people, and today they are under threat from the Georgian Dream government,” the statement reads.
The organizers underline that the march is also intended as a message to the European Union, reaffirming that despite the current government's repressive and anti-European policies, the Georgian people remain committed to their historical pro-European choice.
“Despite pressure from a Russian-style regime, the Georgian people firmly support the country’s European course. We have not forgotten the November 28 statement made by [Prime Minister] Kobakhidze, which contradicts both the Constitution of Georgia and the will of its citizens. We continue to march toward Europe,” the statement concludes.