რაუფოღლუ - ძალიან დიდი ამბავია MEGOBARI Act-ისთვის! სენატში სამიდან ერთი ბლოკირება გაუქმდა
ჟურნალისტი ალექს რაუფოღლუ სოციალურ ქსელში წერს, რომ აშშ-ის სენატში MEGOBARI Act-ზე დაწესებული სამიდან ერთ-ერთი ბლოკირება გაუქმდა.
"ძალიან დიდი ამბავია MEGOBARI Act-ისთვის! სენატში სამიდან ერთი ბლოკირება გაუქმდა – წყაროები მეუბნებიან! წინ გავდივართ!“ – წერს რაუფოღლუ სოციალურ ქსელში.
მანამდე რაუფოღლუმ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ სენატში MEGOBARI აქტის მიღებას სენატორები - რენდ პოლი, მაიკ ლი და მარკუეინ მალენი აჭიანურებდნენ. მოგვიანებით, მანვე დაწერა, რომ აღნიშნულმა სენატორებმა განაცხადეს, რომ ლობისტურმა ჯგუფებმა შეიყვანეს შეცდომაში, რომ თითქოს "MEGOBARI აქტი მთელ ერს ასანქცირებდა".
MEGOBARI Act ითვალისწინებს სანქციებს იმ პირების მიმართ, რომლებიც აშშ-ის შეფასებით, ხელს უშლიან დემოკრატიულ პროცესებს საქართველოში.

Senate removes one of three holds on MEGOBARI Act, journalist Alex Raufoglu
Journalist Alex Raufoglu announced on social media that one of three procedural holds in the US Senate on the bipartisan MEGOBARI Act has been lifted, marking a major step forward for the legislation.
“HUGE NEWS for the MEGOBARI Act! One of three Senate holds LIFTED, sources tell me! Onward!” Raufoglu wrote on X.
He previously reported that Senators Rand Paul, Mike Lee, and Markwayne Mullin were delaying the bill’s progress, having been misled by lobbying groups into believing the act would impose sanctions on the entire Georgian nation.
The MEGOBARI Act—a bipartisan initiative—aims to counter Russian influence in Georgia, curb anti-Western efforts, and support democratic development. It authorizes targeted sanctions against individuals the US deems responsible for undermining democracy in the country.