საია - მოთხოვნის დაკმაყოფილებაზე უარის მიღების შესახებ გავრცელებული ცნობები არის ტყუილი და არ შეესაბამება რეალობას
საიას მიერ მოთხოვნის დაკმაყოფილებაზე უარის მიღების შესახებ გავრცელებული ცნობები არის ტყუილი და არ შეესაბამება რეალობას, - ამის შესახებ საიას განცხადებაშია აღნიშნული.
ორგანიზაციის განცხადებით, 2026 წლის 22 იანვარს გვეცნობა, რომ სასამართლომ დაიწყო საიას საჩივრის (6547/25) განხილვა.
"საიას მიერ 2024 წლის არჩევნებზე ხმის ფარულობის მასობრივად დარღვევის საქმე წარდგენილია მხოლოდ ორი მომჩივნის სახელით - საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციისა და ფიზიკური პირის მიერ. საჩივარი გაიგზავნა 2025 წლის 21 თებერვალს.
2026 წლის 22 იანვარს გვეცნობა, რომ სასამართლომ დაიწყო საიას საჩივრის (6547/25) განხილვა. სასამართლომ ასევე დაიწყო ორი სხვა საჩივრის განხილვა არჩევნებთან დაკავშირებით.
საიას არასდროს მოუთხოვია დროებითი ღონისძიების გამოყენება არჩევნებთან დაკავშირებულ დავაზე.
შესაბამისად, საიას მიერ ამ მოთხოვნის დაკმაყოფილებაზე უარის მიღების შესახებ გავრცელებული ცნობები არის ტყუილი და არ შეესაბამება რეალობას.
ამასთან დაკავშირებით დღეს საიამ მედიასაც მიაწოდა დეტალური ინფორმაცია.
ცრუ ინფორმაციის მიზანმიმართული გავრცელება არის საზოგადოების შეცდომაში შეყვანისა და სადამკვირვებლო ორგანიზაციაზე თავდასხმის მცდელობა. მსგავს ქმედებებზე საიას ექნება შესაბამისი სამართლებრივი რეაგირება ", - აღნიშნულია განცხადებაში.

GYLA said that on 22 January 2026 it was officially notified that the court had begun reviewing the organisation’s complaint
The Georgian Young Lawyers’ Association (GYLA) has denied reports that a court rejected a request submitted by the organisation, calling the claims false and misleading.
In a statement, GYLA said that on 22 January 2026 it was officially notified that the court had begun reviewing the organisation’s complaint (Case No. 6547/25).
According to the statement, the case relates to alleged widespread violations of ballot secrecy during the 2024 elections and was filed on behalf of two complainants: GYLA itself and an individual. The complaint was submitted on 21 February 2025.
GYLA emphasised that it never requested interim measures in the election-related case, and said claims of a rejected request are therefore incorrect. The organisation also noted that the court has begun consideration of two other election-related complaints.