სამეგრელოს პოლიციამ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო – დაკავებულია უცხო ქვეყნის მოქალაქე
1669
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების (ოპერატიული) და საგამოძიებო სამმართველოების თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულის ბრალდებით მოლდოვას რესპუბლიკის მოქალაქე დააკავეს.
შსს-ს ინფორმაციით, 1985 წელს დაბადებულ ე.გ.-ს ბრალი ედება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღების მომზადებაში.
“სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულის ბრალდებით დაკავებულის პირადი, ავტომობილის და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, ასევე, მის მიერ მითითებული ლოკაციიდან განსაკუთრებით დიდი ოდენობით – 91 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება „მეთადონი“ ამოიღეს.
საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, პოლიციის მიერ ნივთმტკიცებად ამოღებულია ელექტრო სასწორი, წებოვანი ლენტები და ფული.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-6 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით და 18-260-ე მუხლის მე-7 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს”, – აცხადებენ შსს-ში.

Moldovan citizen arrested in Georgia for drug trafficking
Officers from the Operative and Investigative Divisions of the Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, under the Ministry of Internal Affairs of Georgia, have arrested a citizen of the Republic of Moldova on drug-related charges following a joint operational and investigative effort.
According to the Ministry, the suspect, identified as E.G., born in 1985, is accused of the illegal purchase, possession, and preparation for the sale of a particularly large quantity of narcotic substances.
During searches of the suspect’s person, vehicle, temporary residence, and an additional location he indicated, law enforcement seized a particularly large amount of methadone, packaged into 91 individual parcels.
Police also recovered an electronic scale, adhesive tapes, and cash as evidence during the investigation.
The case is being investigated under Articles 260, Part 6, Subparagraph “a,” and 18-260, Part 7, Subparagraph “a” of the Georgian Criminal Code, according to the Ministry of Internal Affairs.