საპატრულო პოლიციამ თბილისში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკი ამოიღო, დაკავებულია ერთი პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვისა და რეალიზაციის ხელშეწყობის ბრალდებით წარსულში ნასამართლევი პირი დააკავეს.
შსს-ს ცნობით, სამართალდამცველებმა, თბილისში, ბრალდებულის პირადი და ავტომობილის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს სარეალიზაციოდ გამზადებული განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები მათ შორის: "მეფედრონი“, „ალფა-პვპ“, „ტეტრაჰიდროკანაბინოლი" და „მარიხუანა“.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე, 260-ე კვარტა და 273 -ე  მუხლებით მიმდინარეობს, რაც თავისუფლების 20 წლამდე ან უვადო აღკვეთას ითვალისწინებს.

Previously convicted man arrested in Tbilisi on drug charges
Georgia’s Interior Ministry said officers of the Tbilisi Main Division of the Patrol Police Department arrested a previously convicted man on charges of repeatedly and illegally purchasing and possessing particularly large quantities of narcotic drugs and facilitating their sale.
According to the ministry, police searched the suspect and his vehicle in Tbilisi and seized particularly large quantities of drugs allegedly prepared for sale, including mephedrone, alpha-PVP, tetrahydrocannabinol (THC) and marijuana.
The offenses carry a penalty of up to 20 years in prison or life imprisonment, according to the Interior Ministry.