სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა ნატო-საქართველოს არსებითი პაკეტის ძირითადი ჯგუფის უფროსის მოადგილესთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა
შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა დავით თამაზაშვილმა, ნატო-საქართველოს არსებითი პაკეტის (SNGP) ძირითადი ჯგუფის უფროსის მოადგილესთან, I რანგის კაპიტან კობაკ მერიჩთან გამოსამშვიდობებელი შეხვედრა გამართა.
პრესსამსახურის ინფორმაციით, შეხვედრაზე ხაზგასმით აღინიშნა საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის განვითარების მიმართულებით გაწეული მხარდაჭერისა და მხარეებს შორის არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობის მნიშვნელობა.
დავით თამაზაშვილმა კობაკ მერიჩს მადლობა გადაუხადა საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის განვითარებაში შეტანილი მნიშვნელოვანი წვლილისა და ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის, მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა და სამახსოვრო საჩუქარი გადასცა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილე თამთა დანელია და საერთაშორისო ურთიერთობების სამმართველოს უფროსი რამაზ პაპიძე.

Head of the Georgian Border Police Davit Tamazashvili has held a farewell meeting with Captain First Rank Kobak Meric, deputy head of the core team of the NATO-Georgia Substantial Package.
The meeting highlighted the importance of support provided for the development of the Border Police and the productive cooperation between the two sides, the Georgian Border Police press service said on Monday.
Tamazashvili thanked Meric for his contribution to the development of the Georgian Border Police and for their cooperation, wished him success in his future work and presented him with a commemorative gift.
The meeting was also attended by Deputy Head of the Georgian Border Police Administration Tamta Danelia and Head of the International Relations Division Ramaz Papidze.