შსს-ს თანამშრომლებმა განსაკუთრებით დიდი ოდენობის ნარკოტიკული საშუალება - 34 512 აბი "მეთადონი" ამოიღეს
© MIA Georgia
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის ალექსანდრე დარახველიძის განცხადებით, შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტისა და ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გენერალურ პროკურატურასთან ერთად, ჩატარებული ოპერატიული, საგამოძიებო და საპროცესო მოქმედებების შედეგად, ქალაქ თბილისში უპრეცედენტო რაოდენობის ნარკოტიკული საშუალება-34 512 აბი „მეთადონი“ ამოიღეს. აღსანიშნავია, რომ ეს არის ყველაზე დიდი რაოდენობის „მეთადონის“ აბები, რაც პოლიციას აქამდე ამოუღია.
"მიღებული ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე სამართალდამცველებმა, ქალაქ თბილისში, ფონიჭალის დასახლებაში ჩაატარეს, წარსულში ნარკოტიკული დანაშაულისთვის ნასამართლევი, 1967 წელს დაბადებული ე.ფ.-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკა, რის შედეგადაც სპეციალურად მოწყობილი სამალავებიდან ამოიღეს განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებები - „მეთადონის“ აბები, ასევე "ჰეროინის", "მორფინისა" და „კოდეინის“ შემცველი 2 ლიტრამდე სითხე.
აღნიშნულ საქმეზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-2 და მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.  განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტზე გამოტანილია დადგენილება ბრალდებულის სახით  ე.ფ-ს  სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მიცემის შესახებ.
დანაშაული 20 წლამდე, ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლები, ქვეყნის მასშტაბით, მუდმივ რეჟიმში აგრძელებენ ნარკოტიკული დანაშაულის წინააღმდეგ კომპლექსური ღონისძიებების გატარებას. აქვე, მსურს, განსაკუთრებული მადლობა გადავუხადო თითოეულ სამართალდამცველს დაუღალავი შრომისთვის!", - განაცხადა დარახველიძემ.

Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze, announced that the Central Criminal Police Department and Kvemo Kartli Police Department, in cooperation with the Prosecutor General’s Office, carried out a large-scale special operation in Tbilisi, seizing an unprecedented amount of narcotic substances - 34,512 methadone pills. This marks the largest-ever methadone seizure in Georgia.
Based on operative intelligence, law enforcement officers searched the residence of E.F., born in 1967, in the Ponichala district of Tbilisi. The suspect, previously convicted of drug-related crimes, had concealed the substances in specially arranged hiding places. Police discovered the methadone pills along with nearly 2 liters of liquid containing heroin, morphine, and codeine.
The investigation is ongoing under Articles 260 (2) and (3)(a) of the Criminal Code of Georgia, regarding the illegal possession and storage of narcotic substances in especially large quantities. The suspect has been formally charged and now faces up to 20 years or life imprisonment.
Darakhvelidze emphasized that law enforcement units continue to carry out complex, nationwide measures against drug-related crimes:
“I would like to extend my sincere gratitude to every police officer for their tireless work,” he stated.