შსს - სასაზღვრო გამშვები პუნქტი "დარიალიდან" ადამიანების ევაკუაცია განხორციელდა, სოფელ გველეთთან მოძრაობა შეიზღუდა
"დარიალიდან" ადგილზე მყოფი მოქალაქეების, ასევე, გამშვებ პუნქტზე დასაქმებული საპატრულო პოლიციის, საბაჟო სამსახურის, სასაზღვრო პოლიციის და კერძო კომპანიის თანამშრომლების უსაფრთხო ადგილზე ევაკუაცია განხორციელდა, - ამის შესახებ შსს-ს განცხადებაშია აღნიშნული.
"დევდორაკში დამონტაჟებული ადრეული გაფრთხილების სისტემიდან, რომელიც კალაპოტში დინების მინიმალური აწევის შემთხვევაში ცვლილებას აფიქსირებს, შემოვიდა სასიგნალო შეტყობინება.
პროტოკოლის შესაბამისად, სასაზღვრო გამშვები პუნქტი „დარიალიდან“ ადგილზე მყოფი მოქალაქეების, ასევე, გამშვებ პუნქტზე დასაქმებული საპატრულო პოლიციის, საბაჟო სამსახურის, სასაზღვრო პოლიციის და კერძო კომპანიის თანამშრომლების უსაფრთხო ადგილზე ევაკუაცია განხორციელდა.
ამავდროულად პრევენციის მიზნით, სოფელ გველეთთან ყველა სახის ავტოსატრანსპორტო საშუალებისთვის ორივე მიმართულებით მოძრაობა შეზღუდულია", - აღნიშნულია შსს-ს განცხადებაში.

The ministry said the evacuation was carried out in accordance with established safety protocols
Georgia's Interior Ministry has evacuated people from the Dariali border checkpoint to a safe location after an early warning system detected a change in water flow in the Devdoraki riverbed.
The evacuation included people present at the checkpoint, as well as employees of the Patrol Police, customs and Border Police services and a private company operating at the crossing, the ministry said.
The alert was issued by an early warning system installed in Devdoraki, which detects changes when the water level in the riverbed rises above a minimum threshold.
The ministry said the evacuation was carried out in accordance with established safety protocols.
As a precautionary measure, traffic for all types of vehicles has also been restricted in both directions near the village of Gveleti.